Reklama

Wiadomości

  • 13 października 2022
  • 16 października 2022
  • wyświetleń: 4705

O krok od tragedii. Pijany kierowca uderzył w wózek z dzieckiem

Policjant na co dzień służący w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach zatrzymał 53-letniego nietrzeźwego kierującego, który w trakcie wykonywania manewru cofania nie zauważył idącej pieszej, uderzając w wózek z małym dzieckiem, który prowadziła. Kierowca miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu.

mama, wózek, dziecko, dziecięcy
O krok od tragedii. Pijany kierowca uderzył w wózek z dzieckiem · fot. tychy.info


Do zdarzenia doszło w środę, 12 października około południa na terenie Czechowic-Dziedzic.

- Policjant wraz z żoną oraz paromiesięcznym dzieckiem jadącym w wózku, był na spacerze na jednej z ulic Czechowic-Dziedzic. W pewnym momencie kierujący samochodem Peugeot, wyjeżdżając z parkingu przy jednym ze sklepów, nie zauważył idącej prawidłowo chodnikiem żony policjanta, w wyniku czego uderzył tyłem pojazdu w bok prowadzącego przez nią wózka z małym dzieckiem. Mundurowy podszedł do kierującego, od którego wyczuł silną woń alkoholu, po czym nakazał mu wyłączyć pojazd. Mężczyzna przyznał się do spożywania alkoholu przed wejściem do samochodu, prosząc jednocześnie o niepowiadamianie o tym fakcie policji - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Jak dodaje przedstawicielka bielskich mundurowych, policjant przedstawił się wówczas, okazując legitymację służbową, po czym podając podstawę prawną i faktyczną dokonał zatrzymania nietrzeźwego kierującego. - Patrol, który przybył na miejsce i przejął pijanego mężczyznę wykazał, iż miał on prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, iż 53-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów - przekazała Chrobak.

W wyniku zdarzenia na szczęście nikomu nic się nie stało. Dziecko, jak i jego mama nie odnieśli żadnych obrażeń. Teraz mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia, świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

ar, mp / tychy.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.