tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 października 2022
  • 13 października 2022

12 nietrzeźwych kierowców w ciągu 3 dni na tyskich drogach

Policjanci tyskiej drogówki zatrzymali tylko w ciągu trzech dni dwunastu nietrzeźwych kierowców.

Reklama

policja, alkomat, alkohol, pijany kierowca
12 nietrzeźwych kierowców w ciągu 3 dni na tyskich drogach · fot. KPP Pszczyna


Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy przeprowadzili własne działania skierowane na trzeźwość uczestników ruchu drogowego. Łącznie przez weekend oraz poniedziałek mundurowi przeprowadzili blisko pół tysiąca badań trzeźwości, a w ich ręce wpadło 12 nietrzeźwych kierujących.

Wyniki badania na zawartość alkoholu w organizmie 5 kierujących potwierdziły, że popełnili oni przestępstwo, kierując w stanie nietrzeźwości, natomiast 7 kierowców popełniło wykroczenie prowadząc pojazd po użyciu alkoholu. Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja przypomina, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami.

Niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz - akceptujesz!". Dzięki współpracy obywateli wiele razy zatrzymano już sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu policja liczy na Państwa pomoc i dziękuje za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.