tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 7 października 2022
  • 13 października 2022

Mieszkańcy Mąkołowca i Wilkowyj skarżą się na hałas

W związku z apelem mieszkańców Mąkołowca i Wilkowyj radna Aleksandra Wysocka-Siembiga zwróciła do prezydenta Tychów o rozwiązanie problemu ponadnormatywnego hałasu w rejonie ul. Objazdowej.

Reklama

złom, złomowisko
Złomowisko - zdjęcie ilustracyjne · fot. pixabay.com


Jak wskazuje radna, opisywany problem występuję w okolicach rampy kolejowej i noclegowni na terenie osiedla Wilkowyje. Z terenu złomowiska ulokowanego w tym miejscu emitowany ma być ponadnormatywny hałas od 7.00 rano do późnych godzin wieczornych, najczęściej do godz. 22.00.

- Hałas jest generowany przez przerzucanie złomu oraz pracę głośnego taśmociągu. Dźwięk przypomina włączoną szlifierkę. Bardzo głośny hałas jest uciążliwy w rejonie osiedla Wilkowyje (posesje zlokalizowane przy ul. Granicznej, ul. Wałowej, ul. Mikołowskiej i ul. Objazdowej) oraz Mąkołowiec (ul. Dworcowa, ul. Objazdowa i ul. Derkaczy). Jest to wyjątkowo męczące, z uwagi na wielogodzinną, jednostajną emisję - relacjonuje w interpelacji A. Wysocka-Siembiga.

Przedstawicielka mieszkańców w radzie miasta poprosiła o pilną interwencję w trosce o zdrowie i komfort życia tyszan.

Teren przedsiębiorstwa
Teren przedsiębiorstwa · fot. Aleksandra Wysocka-Siembiga


Jest już odpowiedź kierowniczki Referatu Infrastruktury Miejskiej, Ewy Oszek.

- Informuję, że na terenie działki nr 1253/40 i 41 działalność prowadzi przedsiębiorstwo Trojek Group sp. z o.o., polegającą na zbieraniu odpadów innych niż niebezpieczne. Przedsiębiorca zostanie przez nas skontrolowany w celu zidentyfikowania źródeł emisji hałasu, ich lokalizacji, określenia czasu ich pracy oraz rozważenia technicznych możliwości przeprowadzenia pomiaru emisji hałasu - pisze w odpowiedzi na interpelację.

Kierowniczka referatu wskazuje, że ze względu na fakt, iż działalność prowadzona jest na podstawie zezwolenia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach z listopada 2014 roku, urząd zwróci się do tego organu z prośbą o przeprowadzenie kontroli w zakresie zgodności prowadzonej działalności z obowiązującym zezwoleniem.

- O wynikach powyższych kontroli oraz dokonanych ustaleniach w tej sprawie poinformujemy odrębnym pismem - zapowiedziała Ewa Oszek.

- Mam nadzieję, że uda się ten problem rozwiązać - mówi radna.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.