tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 8 października 2022

Wylicytuj koszulkę hokeisty GKS Tychy na rzecz Dawida z białaczką!

Bartosz Ciura - obrońca w drużynie hokejowej GKS Tychy i reprezentant Polski w hokeju na lodzie podarował Dawidowi Czerneckiemu swoją koszulkę, która trafiła na internetową licytację! Środki zostaną przeznaczone na leczenie młodego tyszanina, który ma nawrót nowotworu.

Reklama

Wylicytuj koszulkę hokeisty GKS Tychy na rzecz Dawida z białaczką! · fot. materiały prasowe


Zdobyć można oryginalną koszulkę meczową z sezonu 2019/2020, podpisaną przez skład drużyny z sezonu 2022/2023. To prawdziwa gratka dla kibiców! Możliwy jest odbiór osobisty w Tychach lub wysyłka do paczkomatu. Licytować można do 15 października.

Link do licytacji na facebookowej grupie: www.facebook.com/groups/1030539747615897/permalink/1037889326880939/

Przypomnijmy: Dawid Czernecki ma 13 lat. Od 2018 roku był leczony na ostrą białaczkę limfoblastyczną. W maju tego roku choroba wróciła. Potrzebne są pieniądze na leczenie, rehabilitację, ale też remont zagrzybionego mieszkania, by poprawić warunki życia chłopca samotnie wychowywanego przez mamę.

Dawid rozpoczął leczenie już w 2018 roku. Chemioterapia, szpitale, operacje... Nie obyło się bez ciężkich powikłań, które znacznie utrudniły mu tę walkę. Jednak po długim czasie walecznego boju, udało się! Kwiecień 2021 okazał się najszczęśliwszym miesiącem ostatnich lat. Nowotwór odpuścił. W końcu Dawid mógł szpitalne korytarze zamienić na dom.

Dawid Czarnecki
Dawid Czarnecki · fot. archiwum rodzinne


Sielanka rodziny, jej nowa normalność, nie trwała jednak długo. Rok później agresywny wróg znów pokazał swoją siłę. Nowotwór wrócił i atakuje ze zdwojoną siłą. Tym razem nowotwór okazał się jeszcze silniejszy, a leczenie nie dawało upragnionych efektów. Latem trwała zbiórka fundacji siepopmaga.pl na zakup nierefundowanej terapii CAR-T cells.

Dawid Czarnecki
Dawid Czarnecki · fot. archiwum rodzinne


Ostatnie miesiące były dla Dawida bardzo ciężkie, z licznymi powikłaniami po pierwszej linii leczenia, spędził je w łóżku, nie mogąc wstać, spotkać się z rodziną, przyjaciółmi. Chłopak bardzo chciałby wrócić do normalności, do bycia zwyczajnym nastolatkiem, uczyć się bawić, realizować marzenia. Przed nim jeszcze długa droga. Terapia Car-t cell to szansa na wyzdrowienie - najlepsi lekarze programują jego komórki do walki z rakiem.

Więcej o zmaganiach młodego tyszanina z chorobą piszemy w artykule Dawid walczy z białaczką. Zbiórka i grupa z licytacjami.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.