tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 października 2022
  • 10 października 2022

Akcja "Straż miejska zwraca się o nieparkowanie w tym miejscu"

Strażnicy miejscy zostawiają za szybą pojazdów zaparkowanych w niedozwolonych miejscach kartki z treścią „Szanowny kierowco! W chwili obecnej pojazd parkuje niezgodnie z przepisami prawa o Ruchu Drogowym. W sytuacji ponownego stwierdzenia samochodu w tym miejscu będziemy zmuszeni do podjęcia bardziej restrykcyjnych kroków.”

Reklama

straż miejska , Gemini park Tychy
"Straż miejska zwraca się o nieparkowanie w tym miejscu" · fot. UM Tychy


- Korzystamy z takiej formuły w sytuacjach, w których nie doszło do naruszeń ustawy prawo o ruchu drogowym w rażący sposób. Z reguły w miejscach o znikomej społecznej szkodliwości. Rzecz jasna, każde takie nasze działanie jest odnotowywane, a brak reakcji kierowcy na nie powoduje wdrożenie bardziej radykalnych środków - mówi Sławomir Gurdek z tyskiej Straży Miejskiej.

Strażnicy miejscy podkreślają, że informacja napisana jest językiem prostym, zrozumiałym dla wszystkich, zgodnym z opracowaniem „Komunikacja pisemna. Rekomendacje" wydanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Ale także, co bardzo ważne, przynosi pożądane efekty.

- Doświadczenie podpowiada nam, że w większości przypadków odnosi ona bardziej pozytywny odbiór społeczny niż długotrwały proces wzywania osoby do jednostki kończący się nałożeniem mandatu karnego. Była ona dla nas również sposobem uniknięcia bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami podczas pandemii - dodaje Sławomir Gurdek.

W 2021 roku liczba wszystkich stwierdzonych przez tyskich strażników miejskich wykroczeń wyniosła 1900, w tym ujęto 159 wystawionych kartek „Szanowny kierowco”. W tym roku, do 4 października 2022 roku liczba wszystkich stwierdzonych wykroczeń wyniosła 1449, wystawionych zostało 200 kartek "szanowny kierowco".

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.