tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 3 października 2022

[WIDEO] Wystarczy kilka sekund, by stracić prawo jazdy

Kierujący mercedesem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów z tyskiej grupy SPEED.

ReklamaPolicjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, wchodzący w skład grupy SPEED, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. 33-letni kierujący zwrócił uwagę mundurowych, gdy przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

W związku z przekroczeniem prędkości, kierujący otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych i 11 punktów karnych. Natomiast niebezpieczny manewr wyprzedzania na przejściu dla pieszych kosztował 33-latka 1500 złotych i 15 punków karnych. Ostatecznie 33-latek stracił prawo jazdy.

Po raz kolejny policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.