Wiadomości

  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 3109

Policyjne kontrole dronem. Wykryto 57 wykroczeń

Policjanci z tyskiej drogówki, wspierani przez mundurowych z komendy wojewódzkiej, przeprowadzili działania z wykorzystaniem drona. Podczas akcji zarejestrowali łącznie 57 wykroczeń.

Działania drogówki z wykorzystaniem drona - 28.09.2022 · fot. KMP Tychy


W środę, 28 września, podczas ogólnopolskich działań „NURD”, tyscy policjanci wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej obserwowali drogi, wykorzystując do tego policyjnego drona. Działania te odbywały się w miejscach, gdzie często dochodzi do zdarzeń drogowych.

Mundurowi obserwowali kierujących, których wykroczenia drogowe zarejestrowała „latająca kamera”. Gdy operator zauważył wykroczenie, natychmiast informacja ta trafiała do policjantów ruchu drogowego, którzy podejmowali interwencję wobec sprawcy wykroczenia.

Łącznie w trakcie działań policjanci odnotowano 57 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły kierujących pojazdami, którzy albo wyprzedzali albo przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych.

Tyscy policjanci apelują również do pieszych, aby przed wejściem na jezdnię rozejrzeli się i upewnili, że zostali dostrzeżeni przez kierowcę i mogą bezpiecznie przejść na drugą stronę. Piesi, znajdując się na jezdni, dla własnego bezpieczeństwa powinni zachować czujność i upewnić się, czy nie zmieniły się warunki na drodze oraz pamiętać o obserwacji pojazdów.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.