Wiadomości

  • 29 września 2022
  • 6 października 2022
  • wyświetleń: 5014

Rusza remont ul. Mikołowskiej. Prace będą prowadzone etapami

Od wtorku, 4 października, rusza remont nawierzchni wybranych odcinków ulicy Mikołowskiej. Prace będą prowadzone etapami na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem.

Ulica Mikołowska
Ulica Mikołowska · fot. MZUiM Tychy


Na wybranych fragmentach drogi stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na tak przygotowanym podłożu układana będzie nowa asfaltowa nakładka. Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 20 000 m2 drogi.

- W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowania na ul. Mikołowskiej zostały przebudowane - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Teraz naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami.

Ulica Mikołowska przejdzie remont na wybranych fragmentach na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy miasta z Mikołowem, przy czym, jak dodaje Maciej Datta, kierownik działu technicznego MZUiM, największego nasilenia prac należy spodziewać się z chwilą, gdy roboty będą prowadzone od wysokości wiaduktu w stronę ul. Wierzbowej.

By zminimalizować utrudnienia prace podzielono na etapy. Na remontowanych odcinkach ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni - momentami nawet do jednego pasa. Wówczas wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem.

Kierowcy proszeni są o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Remont potrwa do listopada, a jego koszt to blisko 2 mln. zł.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.