Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2022
  • 4 października 2022
  • wyświetleń: 1680

Drugoklasiści znów uczą się pływać, zajęcia dofinansowało miasto

Tyscy uczniowie z drugich klas szkół podstawowych po raz kolejny będą korzystać z bezpłatnych lekcji pływania i doskonalenia umiejętności zachowania się w wodzie. Zajęcia przez cały semestr będą się odbywać w Wodnym Parku Tychy, a dofinansowało je Miasto Tychy.

wodny park tychy pływanie , basen, pływalnia
Drugoklasiści znów uczą się pływać, zajęcia dofinansowało miasto · fot. RCGW

 
Tyscy uczniowie są już po pierwszych zajęciach w Wodnym Parku Tychy.

- Na początek, jak zawsze, zapoznajemy najmłodszych z naszym obiektem i strefą sportową, a nasi instruktorzy przeprowadzają krótkie szkolenie dotyczące zasad i bezpieczeństwa nad wodą - wyjaśnia Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., zarządzającego Wodnym Parkiem Tychy.
 
W zajęciach udział brać będą wszyscy uczniowie drugich klas publicznych szkół podstawowych w Tychach. Zajęcia w ramach lekcji wychowania fizycznego będą odbywać się w dwóch basenach strefy sportowej Wodnego Parku Tychy, a prowadzić będą je doświadczeni instruktorzy pływania. Każda klasa raz w tygodniu do grudnia włącznie będzie korzystać z bezpłatnych lekcji. Łącznie skorzysta z nich 1233 dzieci z 59 oddziałów w 23 szkołach.

wodny park tychy, pierwsza pomoc
Drugoklasiści na pływalni uczą się też zasad udzielania pierwszej pomocy · fot. RCGW

 
- Tylko podczas tegorocznych wakacji w Polsce utonęły 164 osoby. Statystyki są przerażające, dlatego wspólnie z Miastem Tychy po raz kolejny postawiliśmy na edukację i prezentowanie odpowiedzialnych zachowań zarówno w wodzie, jak i nad nią - podkreśla Zbigniew Gieleciak.

Zajęcia nauki pływania dla drugoklasistów z Tychów zostały dofinansowane z budżetu Miasta Tychy i są bezpłatne dla uczniów. Lekcje pływania dla tyskich uczniów, których pomysłodawcą był Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, po raz pierwszy odbyły się w marcu 2019 roku.

ar / tychy.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj