Wiadomości

  • 27 września 2022
  • 17 października 2022
  • wyświetleń: 1695

Pan Jacek choruje na artrogrypozę. Potrzebuje elektrycznego wózka

Jacek Jendorszczyk jest tyszaninem. Od urodzenia choruje na artrogrypozę - wrodzoną sztywność stawów. Potrzebuje elektrycznego wózka inwalidzkiego Ichair MC3, który pomoże mu funkcjonować.

Jacek Jendorszczyk
Jacek Jendorszczyk · fot. archiwum prywatne


Dziś pan Jacek jest 50-latkiem i jest po 9 zabiegach operacyjnych. Niestety jeden z pierwszych zabiegów się nie powiódł, wskutek czego jego staw biodrowy zlał się z miednicą.

- Nie potrafię siedzieć jak zdrowy człowiek, zawsze moja pozycja "siedząca" jest pozycją półleżącą. To spowodowało skrzywienie kręgosłupa i ból który stale mi doskwiera - mówi tyszanin.

Aktualnie jest leczony w Szpitalu CMR w Bielsku Białej. W końcu na jego drodze pojawił się lekarz, który chce mu ulżyć w bólu.

- Jest to główny powód, który zmusił mnie do zakupu specjalistycznego wózka elektrycznego. Nie jestem w stanie sam się poruszać na wózku z napędem ręcznym - wyjaśnia.

Jacek Jendorszczyk
"Nie potrafię siedzieć jak zdrowy człowiek, zawsze moja pozycja siedząca jest pozycją półleżącą" - mówi pan Jacek · fot. archiwum prywatne


Cena wózka inwalidzkiego elektrycznego Ichair MC3 firmy Mayer wraz z oprzyrządowaniem to kwota 37 tysięcy 250 złotych.

Fundusze, które pan Jacek już zdobył to:

  • PFRON (program aktywny samorząd) - 25 tysiące zł,
  • NFZ - 3 tysiące zł.


Brakująca kwota to 9 tysięcy 250 zł.

- Mam nadzieję, że pomożecie mi zrealizować tak niezbędny dla mnie zakup - mówi tyszanin.

Pieniądze można wpłacać na konto zrzutki:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.