Wiadomości

  • 24 września 2022
  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 7938

[WIDEO] Wybuch butli z gazem w lokalu gastronomicznym

W piątek, 23 września około godziny 17:45 dyżurny SK KM PSP Tychy otrzymał zgłoszenie o wybuchu butli z gazem i pożarze w jednym z lokali gastronomicznych przy al. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy KM PSP/JRG Tychy oraz policja i straż miejska.Wybuch butli z gazem w lokalu gastronomicznym przy Al. Jana Pawła II - 23.09.2022 · fot. 112Tychy


W wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby (pracownice lokalu). Na miejsce zadysponowany został ZRM. Poszkodowane kobiety trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Jedna z nich po przebadaniu pozostała na miejscu, a druga została przetransportowana do szpitala. Z lokalu, w którym doszło do wybuchu, strażacy wynieśli kilka 11kg butli z gazem. Została podjęta decyzja o kontrolowanym wypalaniu ich zawartości oraz ich chłodzeniu. Działania strażaków na miejscu polegały dodatkowo na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, wykonaniu zaopatrzenia wodnego z miejskiej sieci hydrantowej oraz oddymieniu pomieszczeń znajdujących się w sąsiedztwie (apteka, bank, drogeria).

Działania na miejscu trwały blisko cztery godziny. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Na czas działań ratowniczo - gaśniczych przy al. Jana Pawła II zabezpieczenie rejonu operacyjnego pełniły zastępy OSP Lędziny i OSP Bieruń Nowy.

ups / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.