Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 887

Rusza 13. edycja Tyskiej Ligi Futsalu!

To już w sobotę, 24 września rusza kolejna edycja Tyskiej Ligi Futsalu! Po 181 dniach przerwy na parkiet wracają piłkarze - amatorzy, którzy po raz 13. walczyć będą o miano najlepszego halowego zespołu w naszym mieście!

Spacerek La Zabawy i pogrom The Naturatu
Rusza 13 edycja Tyskiej Ligi Futsalu! · fot. Tyska Liga Futsalu


Sezon 2022/2023 będzie wyjątkowy przede wszystkim z powodu rekordowej liczby drużyn, które zgłosiły się do rozgrywek. Jeszcze nigdy w 13-letniej historii ligi nie zagrało 19 zespołów. To absolutny rekord, a Organizatorów cieszy fakt, że do TLF zgłaszają się zespoły spoza Tychów. Do drużyny Adwokatów Śląsk i Bieruńskich Grajków dołączyli FC Lekarze Silesia czy zespół złożony z zawodników z Katowic i okolic. Ciekawostką jest również fakt, że w letniej przerwie do rozgrywek zgłosiły się aż 4 nowe ekipy.

W 13 edycji (podobnie jak przed rokiem) zespoły będą podzielone na dwie ligi. W 1 lidze zagra 10 drużyn, a w 2 lidze - 9 drużyn. Na wyższym szczeblu rozgrywkowym zespoły zagrają o mistrzostwo TLF. Faworytem do końcowego triumfu niezmiennie pozostaje La Zabawa, jednak po wzmocnieniach jakich dokonali ich najpoważniejsi konkurenci czyli FC Dallas czy The Naturat, walka o złoto zapowiada się zdecydowanie ciekawiej niż przez dwa ostatnie lata, kiedy to La Zabawa całkowicie zdominowała rozgrywki. Na uwagę szczególnie zasługuje kadra FC Dallas w skład której weszli m.in. Bartosz Kokot czy Sebastian Jastrzębski czyli zawodnicy pierwszoligowego GKS Futsal Tychy. Przypomnijmy, że w „Dallasach” czołowymi postaciami są bracia Piotr i Paweł Pytel. Pierwszy z nich nadal gra w GKS Futsal Tychy, a drugi ma za sobą ekstraklasową przeszłość.

Z ciekawych nazwisk wymienić należy osobę Michała Słoniny czy Zbigniewa Modrzika. Tych dwóch panów nie trzeba nikomu przedstawiać. Obu tych zawodników w sezonie 2022/2023 zobaczymy w barwach La Zabawy. „Dream Team” dwukrotnych mistrzów TLF uzupełnia jeszcze Bartek Sitko - na co dzień zawodnik ekstraklasowego Celarex’u Chorzów.

W 1 lidze ciekawie będzie również w dole tabeli, bowiem dwa ostatnie zespoły zostaną zdegradowane. Ciężka przeprawa na pewno przed Bieruńskimi Grajkami, którzy podobnie jak Antrax są beniaminkami. Przed rokiem spod topora uciekli FROM UA ratując się przed spadkiem w ostatniej kolejce. Zespół złożony z zawodników z Ukrainy również czeka ogromne wyzwanie jakim będzie utrzymanie się w lidze.

13 edycję TLF zainauguruje turniej barażowy bowiem w 1 lidze jest jedno wolne miejsce które mają szanse uzupełnić Piłkarscy Emeryci, Luz Blues Team, Tyskie Dzbany lub Football Club Brothers. W sobotę przed południem poznamy zwycięzcę barażu, który uzupełni stawkę w 1 lidze.

Z kolei 2 liga zdecydowanie będzie trudniejsza, ale i zarazem ciekawsza dla wszystkich drużyn, a to za sprawą powiększenia składu drużyn na tym szczeblu. W poprzednim sezonie w 2 lidze grało zaledwie 6 ekip, a dzisiaj mamy już 9. Faworytów w walce do awansu należy upatrywać w Jesionach oraz drużynach, które przegrają baraże czyli Tyskie Dzbany, Piłkarscy Emeryci czy Luz Blues Team. Poważnych wzmocnień dokonał ‘A’msterdam Duet Team, który może być czarnym koniem rozgrywek. Jak zawsze największą niewiadomą będą beniaminkowie - FC Lekarze Silesia czy Unknown Team.

Jedno jest pewne - emocji na pewno nie zabraknie. Mecze Tyskiej Ligi Futsalu obywają się wyłącznie w weekendy na hali Sportowej w Tychach przy al. Piłsudskiego 20, a wstęp na nie jest całkowicie bezpłatny.

Na grafikach przedstawiamy terminarz rozgrywek w weekend 24-25 września:

terminarz

terminarz

ar / tychy.info

źródło: Tyska Liga Futsalu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.