Wiadomości

  • 22 września 2022
  • 24 września 2022
  • wyświetleń: 4725

Policja zatrzymała pijanego dyżurnego ruchu kolejowego

Policja w Tychach zatrzymała w środę, 21 września dyżurnego ruchu, który po pijanemu pełnił służbę na posterunku kolejowym w dzielnicy Mąkołowiec. Jak informują funkcjonariusze, mężczyzna miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. "Wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu oznacza w spółce tylko jedno - dyscyplinarne zwolnienie" - czytamy w oświadczeniu PKP PLK.

tory, alkohol, pijany, ilustracja,torowisko, pkp, kolej  , samobójstwo
fot. pixabay.com


Jak poinformowała nas rzecznik prasowa Tyskiej Komendy Policji, mł. asp. Paulina Kęsek, 21 września po godzinie 14.00 tyscy policjanci udali się na ul. Mąkołowską w Tychach, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się nietrzeźwy pracownik i wykonywać swoje obowiązki dyżurnego posterunku kolejowego. Zgłoszenie to zostało potwierdzone przez funkcjonariuszy. Zastali na miejscu 55-letniego mężczyznę. Został on przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem ponad 2,5 promila alkoholu.

Dalsze postępowanie prowadzone jest przez tyską komendę policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Mężczyzna miał nie panować nad ruchem pociągów, mylić numery i relacje pociągów. Tych informacji na ten moment nie potwierdza rzeczniczka policji. - Wszystko będzie wyjaśniane w trakcie trwającego postępowania - podkreśla. Wiadomo, że zgłaszającym był inny pracownik kolei - poinformowała portal tychy.info mł. asp. Paulina Kęsek.

Poniżej publikujemy stanowisko PKP Polskich Kolejowych S.A. w sprawie nietrzeźwego dyżurnego ruchu na posterunku odgałęźnym Mąkołowiec.

Stanowisko PKP Polskich Kolejowych S.A.W środę (21.09) ok. godz. 12:00 pracownicy sąsiednich posterunków współpracujących z nastawnią Mąkołowiec, zaniepokojeni niewłaściwą formą komunikacji z pracownikiem podg. Mąkołowiec, poinformowali służby. Pracownicy PLK wykazali się właściwą i odpowiedzialną postawą.

Interwencja służb wykazała, że pracownik był pod wpływem alkoholu. Wykonywanie obowiązków pod wpływem alkoholu oznacza w spółce tylko jedno - dyscyplinarne zwolnienie. Postępowanie służbowe - wdrożone zgodnie z wymogami, wyjaśni okoliczności niewłaściwego zachowania.

Aby zapewnić odpowiedzialne pełnienie obowiązków, pracownicy - szczególnie związani z prowadzeniem ruchu pociągów - na każdym szkoleniu i pouczeniu otrzymują informacje o zasadach pracy i negatywnym wpływie alkoholu i innych używek. Prowadzone są także cykliczne kontrole dzienne i nocne na posterunkach ruchu. W stosunku do osób, które zlekceważą dyscyplinę, wyciągane są surowe konsekwencje, włącznie z dyscyplinarnym zwolnieniem.

Katarzyna Głowacka
Zespół Prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.