Wiadomości

  • 22 września 2022
  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 1132

[ZDJĘCIA] Safety Days w Tychach: symulacja potrącenia na Al. Bielskiej

W środę, 21 września o godz. 16.00 w ramach akcji profilaktycznej "ROADPOL - Safety Days" na przejściu dla pieszych w ciągu Alei Bielskiej zasymulowane zostało zdarzenie drogowe z udziałem młodego chłopaka jadącego na hulajnodze oraz samochodu osobowego.

Safety Days w Tychach: symulacja potrącenia na Al. Bielskiej - 21.09.2022 · fot. 112tychy.pl


Akcja została zorganizowana przez redakcję portalu tyskich służb ratowniczych 112 Tychy, przy współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy policji, straży miejskiej oraz funkcjonariuszy tyskiej straży pożarnej.

W wyniku potrącenia, młody chłopak doznał urazów i trafił pod opiekę ratowników. Na szczęście tym razem była to symulacja, jednakże ratownicy zauważają, że na terenie naszego miasta w ostatnim czasie dochodzi do wielu zdarzeń z osobami poruszającymi się na hulajnogach, rowerach oraz pieszych.

- Chcielibyśmy podziękować ratownikom ze Szpitala Miejskiego, którzy widząc zdarzenie pospieszyli z pomocą - mówią organizatorzy.

W ramach wydarzenia osoby chętne mogły przypomnieć sobie lub nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Przechodnie otrzymywali opaski odblaskowe, które mogą uratować zdrowie i życie.

- Wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy za zaangażowanie pomoc w jej realizacji - dodają tyscy ratownicy.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.