Wiadomości

  • 21 września 2022
  • wyświetleń: 1687

Młodzież będzie bezpłatnie jeździć na mecze piłki nożnej

GKS Tychy dołączył do akcji Poznaj Polskę na sportowo! W ramach tego przedsięwzięcia kluby piłkarskie będące członkami PZPN mogą wnioskować o przyznanie dla swoich zawodników w wieku od 6 do 19 lat (uczęszczających do szkół podstawowych i ponadpodstawowych) nieodpłatnych biletów oraz dofinansowania na udział w meczach piłki nożnej.

Reprezentacja Polski piłka nożna
Mecz Reprezentacji Polski · fot. GKS Tychy


Do wzięcia udziału w przedsięwzięciu zapraszają Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Program umożliwia wyjazdy na mecze piłkarskie rundy jesiennej sezonu 2022/2023:

  • klubów piłkarskich na poziomie Ekstraklasy, I Ligi oraz II Ligi, Ekstraligi kobiet oraz Ekstraklasy Futsalu - zarówno na mecze ligowe jak i mecze Pucharu Polski.
  • mecze Reprezentacji Polski (zaproszenia na mecz Reprezentacji A mężczyzn będą dostępne w przedsięwzięciu PPnS wyłącznie dla laureatów Konkursu Wiedzy o piłce nożnej).


Każdy Klub, który przystąpi do PPnS, może złożyć wniosek o przyznanie biletów dla zawodników w liczbie od 18 do 45 oraz 1-3 opiekunów na każde wybrane wydarzenie sportowe znajdujące się na liście wydarzeń w systemie informatycznym PPnS z zastrzeżeniem, że mecze w rozgrywkach klubowych nie mogą być oddalone od siedziby klubu więcej niż 300 km. Ograniczenie to nie dotyczy meczów Reprezentacji Polski.

Lista dostępnych wydarzeń sportowych może ulegać zmianom w zależności od liczby dostępnych biletów - bieżące informacje na temat dostępnych biletów na wydarzenia znajdują się w systemie informatycznym PPnS.

Klub, który wnioskuje o przyznanie biletów, może również wnioskować o przyznanie dofinansowania do wyjazdu w dwóch obszarach:

  • Pokrycia realnych kosztów poniesionych przez Klub na opłacenie usługi transportowej oraz
  • Pokrycia realnych kosztów poniesionych na zorganizowanie wyjazdu w postaci kosztów usługi gastronomicznej oraz kosztów wynagrodzeń dla opiekunów grup.


Szczegółowe kwoty przyznawanych dotacji, zasady przyznawania dotacji oraz ich rozliczania znajdują się w regulaminie przedsięwzięcia poznaj Polskę na sportowo, który stanowi załącznik do umowy ramowej z PZPN.

- Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu i wspólne przeżywanie emocji sportowych - mówią przedstawiciele GKS-u Tychy.

Poznaj Polskę na sportowo

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.