Reklama

Wiadomości

  • 20 września 2022
  • wyświetleń: 1722

Pracowali i grali dla GKS. Teraz czas na podziękowania

Przed startem nowego sezonu w drużynie GKS Tychy doszło do wielu zmian. Pożegnano ludzi, którzy przy de Gaulle’a spędzili kilka miesięcy, sezonów, ale i takich, którzy byli związani z klubem praktycznie przez całe życie. Jedną z taki osób był Władysław Fuks.

Władysław Fuks
Podziękowania dla kierownika technicznego Władysława Fuksa · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


Swoją przygodę z hokejem rozpoczynał od tyskich pyrlików i wspólnie z Drasykiem czy Wieczorkiem został pierwszym wychowankiem. Fuks w tyskim klubie występował w sezonach 77 - 84. Od 2004 roku pełnił funkcję kierownika technicznego. Łyżwy spod jego rąk zawsze były odpowiednio przygotowane i gotowe do wyjścia na lód. Przed niedzielnym spotkaniem z rąk prezesa Tyskiego Sportu, Krzysztofa Woźniaka Pan Władysław odebrał pamiątkową koszulkę i podziękowania.

Michael Cichy i Alex Szczechura
Michael Cichy i Alex Szczechura w barwach Unii Oświęcim · fot. Łukasz Sobala / pressimages.pl


To nie były jedyne podziękowania. Przed rozpoczęciem meczu klub docenił również obecnych zawodników Unii Oświęcim. Jeden z nich jest typem snajpera, drugi z kolei potrafi dobrze rozegrać krążek. Od kilku lat na polskich taflach tworzą nieodłączny duet. Michael Cichy i Alex Szczechura w barwach GKS-u Tychy świętowali trzy Mistrzostwa Polski, Puchar Polski i dwa Superpuchary Polski.

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.