Reklama

Wiadomości

  • 2 października 2022
  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 3778

Grupa Hager buduje nową fabrykę w Bieruniu

Hager, wiodący producent produktów elektrycznych dla branży przemysłu i nieruchomości, w sierpniu br. rozpoczął budowę nowego zakładu produkcyjnego w Bieruniu. W nowym zakładzie będzie pracowało 1000 osób. Zakład produkcyjny położony będzie zaledwie 10 kilometrów od fabryki Hager w Tychach.

Grupa Hager buduje nową fabrykę w Bieruniu - wizualizacja
Grupa Hager buduje nową fabrykę w Bieruniu - wizualizacja · fot. materiały prasowe


Obiekt o powierzchni ponad 20 000 m kw. zrealizowany zostanie przez Panattoni. Wartość inwestycji wspierającej rozwój Grupy Hager wyniesie ok. 50 mln euro. W nowej fabryce produkowane będą głównie elektryczne urządzenia zabezpieczające.

W związku z rozwojem Grupy Hager na polskim rynku, firma zdecydowała się na wybudowanie nowoczesnej fabryki w Bieruniu, która pozwoli jej na zwiększenie mocy produkcyjnych i rozwinięcie portfolio produktów. Nowy zakład produkcyjny dostarczy firma Panattoni - lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie. Całkowita powierzchnia przekroczy 21 000 m kw. - z czego 16 000 m kw. zostanie przeznaczone na cele magazynowe oraz produkcyjne.

- Po kompleksowych przygotowaniach w sierpniu rozpoczęliśmy proces budowy nowego zakładu produkcyjnego na Śląsku. Powstanie fabryki w Bieruniu to niezwykle istotny punkt w rozwoju działalności Grupy Hager w Polsce. Dzięki tej inwestycji poszerzymy naszą ofertę i zwiększymy konkurencyjność rynkową. Nowa fabryka wzmocni również nasze relacje z regionem, w którym działamy - powiedział Daniel Hager, Prezes Grupy Hager.

Obiekt powstaje w formule BTO i zostanie oddany do użytku w połowie 2023 roku. Budynek zakładu w Bieruniu będzie jednym z najnowocześniejszych w Grupie Hager - spełni wytyczne jakie nakłada certyfikacja BREEAM na poziomie Excellent. W nowej fabryce zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, dzięki czemu w procesie produkcyjnym wykorzystywana będzie też zielona energia.

Nie jest to pierwsza realizacja Panattoni dla Grupy Hager - firmy współpracują ze sobą od 7 lat. Deweloper w 2015 roku wybudował zakład produkcyjny Hager w Sosnowcu, gdzie 4 lata później przedsiębiorstwo dokonało ekspansji o ponad 100 procent.

O Grupie HagerZałożona w 1955 roku w Niemczech firma Hager jest wiodącym dostawcą produktów elektrycznych dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i komercyjnego. Asortyment produktów Grupy Hager obejmuje dystrybucję energii, osprzęt elektroinstalacyjny, automatykę budynkową oraz systemy zarządzania kablami.

Grupa posiada 22 zakłady produkcyjne w 10 krajach na całym świecie i zatrudnia 12 100 pracowników na całym świecie. Firma ma w swoim dorobku 3000 aktywnych patentów i sprzedaje produkty w 100 państwach. Roczny obrót przedsiębiorstwa wynosi 2,6 miliarda euro. W skład Grupy Hager wchodzą takie marki jak Berker, Daitem, Diagral, Efen i Elcom oraz wiele innych.

Grupa Hager działa w Polsce od 1992r. Aktualnie zatrudnia na polskim rynku ponad 1500 pracowników w obszarach produkcji, logistyki, sprzedaży i działów wsparcia.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.