Wiadomości

  • 18 września 2022
  • wyświetleń: 347

Jak wybrać najlepszy kawałek mięsa za ladą sklepową ?

Materiał partnera:

W ogromnej przestrzeni sklepu spożywczego niewprawne oko może szybko pogubić się w różnorodności. Reklamy i promocje często mydlą nam oczy i kupujemy coś w pośpiechu lub pod wpływem sugestii innych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów w mięsnym lub przy ladzie mięsnej w supermarkecie?

Jak wybrać najlepszy kawałek mięsa za ladą sklepową ?


Szukaj właściwego rodzaju tłuszczuSekret wyboru najlepszego mięsa tkwi w strukturze tłuszczu i jego pochodzeniu. Konsystencja i jakość tłuszczu w całym włóknie mięsa będzie określać, jak dobry jest twój stek. To obecność białych plamek tłuszczu w całym mięśniu. To różni się od chrząstki, która jest twardym, mniej pożądanym tłuszczem, który może przebiegać przez sam stek.

Możesz wyczuć chrząstki, jeśli podnosząc kawałek pakowanego mięsa i po prostu poczuć go rękami. Chrząstka jest mniejszym problemem w przypadku żeberek czy pasków, ale kiedy mówimy o polędwicy, chrząstka staje się problemem.

Lokalne jest najlepszeInnym powodem, dla którego mięso może być słabszej lub lepszej jakości, jest to, jak traktowane są krowy. Krowy muszą się ruszać i być dobrze karmione. Kiedy kupujesz w sklepie spożywczym, jest to ryzyko, ponieważ wiele sieci nie wyjaśnia, skąd pochodzi ich mięso. Jeśli inwestujesz w to, co wkładasz do swojego ciała, chcesz wiedzieć, skąd pochodzi twoje mięso. Pamiętaj, że jesteś tym co jesz. Ciekawe informacje dotyczące produktów spożywczych w serwisie jedzmy-zdrowo.pl

Rzeczy takie jak masowa hodowla bydła sprawiają, że coraz trudniej jest znaleźć wysokiej jakości steki w, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, zainwestuj we wspieranie lokalnego rzeźnika następnym razem, gdy będziesz miał ochotę na ładny, soczysty stek. Małe sklepy z mięsem częściej oferują wołowinę wysokiej jakości, która dostarczana w małych ilości szybciej się sprzedaje, dzięki czemu dostawy są częstsze a mięso świeższe.

Co z mieloną wołowinąMasowo produkowana mielona wołowina składa się z dziwnych, niepożądanych części krowy, które nie mogą być sprzedawane na ladach sklepów spożywczych. Zalecamy zrobienie własnej mielonej wołowiny następnym razem, gdy chcesz grillować niektóre hamburgery. Problem z mieloną wołowiną w sklepie spożywczym polega na tym, że mielą wołowinę, aby wykorzystać odpady, co oznacza, że będzie dużo chrząstek i żucia w twoim kęsie. Jeśli chcesz uzyskać wysokiej jakości burgera, odwiedź lokalnego rzeźnika lub zmiel własną wołowinę.