Wiadomości

  • 18 września 2022
  • 19 września 2022
  • wyświetleń: 1250

Akademia Surfingu w Wodnym Parku Tychy

Trwają zapisy na kurs surfingu dla dzieci i młodzieży w Wodnym Parku Tychy.

Akademia Surfingu w Wodnym Parku Tychy
Akademia Surfingu w Wodnym Parku Tychy · fot. Wodny Park Tychy


Spróbuj ogarnąć fale - dzieci i młodzież mogą wziąć udział w zajęciach z instruktorami w pierwszym w Polsce symulatorze surfingu w obiekcie zamkniętym. "Akademia surfingu dla każdego" to cykl zajęć odbywających się raz w tygodniu pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów w Strefie Surfingu Wodnego Parku Tychy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży (wymóg: 140 cm wzrostu) i odbywać się będą raz w tygodniu. Kurs surfingu to doskonała forma aktywności fizycznej w ramach zajęć dodatkowych, pozalekcyjnych.

Surfing to sport ogólnorozwojowy, wspomaga zarówno mięśnie, jak i ogólną koordynację ruchową. Zdaniem specjalistów, trenowanie na desce kształtuje poczucie równowagi. Dlatego z tego sportu najbardziej skorzystają ludzie młodzi. Wypracowana za młodu równowaga zmniejsza ryzyko upadków i złamań w wieku starszym. W czasie treningu pracuje całe ciało, ponieważ w użyciu są wszystkie mięśnie. Postawa staje się bardziej wyprostowana, a stawy i kręgosłup nabierają elastyczności. Ponadto surfing poprawia wytrzymałość wszystkich mięśni. Ma pozytywny wpływ także na układ krwionośny, a lepsze krążenie i silniejsze tętnice i żyły są w stanie zapobiegać stanom zawałowym. To także dobre ćwiczenie dla astmatyków, ponieważ poszerzona zostaje objętość płuc. Surfing pod dachem to ćwiczenia dla dorosłych, dzieci i nastolatków, jak również dla osób starszych. Możliwe jest bowiem dobranie odpowiedniego treningu dla wybranej grupy wiekowej, a także podział dla początkujących i bardziej zaawansowanych.

Przede wszystkim jednak surfowanie to wspaniała zabawa dla osób w każdym wieku, daje poczucie pełnej wolności, ale uczy tez pokory i determinacji. Ćwiczenie surfingu pod dachem jest rozwiązaniem bezpiecznym. Aktywność skierowana jest nie tylko do tych, którzy z jakiś względów nie mogą uprawiać sportów wodnych, a jednocześnie chcieliby spróbować tego sportu. Mogą posłużyć jako baza i alternatywa dla trenujących snowboard, skateboarding, windsurfing czy kiteboarding.

Surfowanie pod dachem otwiera też drogę wszystkim, którzy w przyszłości myślą o pływaniu na desce na otwartych akwenach. Cały sprzęt niezbędny do uprawiania tego ogólnorozwojowego sportu udostępniony jest korzystającym ze strefy. I co ważne - już podczas pierwszych zajęć każdy może popłynąć na desce!

Więcej informacji i zapisyZajęcia odbywać się będą w grupach lub indywidualnie:

  • Zajęcia indywidualne - 6 treningów, każdy po 30 minut - 350 zł
  • Zajęcia grupowe - 1 godzina - 170 zł
  • Zapisy i więcej informacji tel. +48 885 555 981 oraz surfing@wodnypark.tychy.pl.


Zajęcia wystartowały 15 września.

Akademia Surfingu w Wodnym Parku Tychy

ar / tychy.info

źródło: Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodny Park Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodny Park Tychy" podaj