Reklama

Wiadomości

  • 14 września 2022
  • 18 września 2022
  • wyświetleń: 3356

DK-1: jechał całą szerokością jezdni. Stworzył ogromny korek

Na ulicach powiatu pszczyńskiego rozegrały się we wtorek, 13 września sceny niczym z filmu. Policjanci zaalarmowani o uporczywym blokowaniu ruchu na DK-1 natychmiast przystąpili do działań. Na miejscu okazało się, że 66-letni mieszkaniec Tychów jadąc całą szerokością jezdni, stworzył ogromny korek.

Zatrzymany mężczyzna z umundurowanym policjantem Wydziału Ruchu Drogowego - 13.09.2022
Zatrzymany mężczyzna z umundurowanym policjantem Wydziału Ruchu Drogowego - 13.09.2022 · fot. KPP Pszczyna


Wczoraj, tuż po godzinie 18.00, dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony, że kierujący osobowym volkswagenem blokuje DK-1 w kierunku Tychów. Według zgłoszenia samochód miał się poruszać bardzo wolno, jadąc całą szerokością jezdni, po dwóch pasach uniemożliwiając innym użytkownikom swobodny przejazd. Na miejsce zostali skierowani policjanci drogówki, którzy szybko potwierdzili zgłoszenie. Korek od Piasku w kierunku Tychów miał kilka kilometrów.

Mundurowi przystąpili do działań, jednak kierowca osobówki nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania. Volkswagen poruszał się z niewielką prędkością, a jego tor jazdy był nieprzewidywalny. Mundurowi zauważyli, że szyby w samochodzie są opuszczone i postanowili to wykorzystać.

Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, wyprzedzili volkswagena, a następnie jeden z policjantów dogonił pojazd pieszo, dostał się do jego wnętrza poprzez obniżoną szybę i wyłączył silnik. Mundurowi ustalili, że kierujący to kompletnie pijany 66-letni mieszkaniec Tychów.

Badanie wykazało, że mężczyzna jechał samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 66-latek już wcześniej dwukrotnie był karany za kierowanie na "podwójnym gazie". W ten sposób mężczyzna już po raz trzeci utracił prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

ar / tychy.info

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.