Wiadomości

  • 10 września 2022
  • wyświetleń: 282

Kosmetyki do brody - 3 produkty, które ułatwiają jej codzienną stylizację

Materiał partnera:

Na rynku znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji oraz stylizacji brody. Są one nieodzownym wyposażeniem każdego mężczyzny, który przywiązuje dużą wagę do wyglądu. Na które trzy z nich warto zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy.

Silesia


1. Szampon do brodyKażdą codzienną stylizację należy zacząć od właściwej higieny. Nieodzowny w takim przypadku okazuje się dobry szampon do brody. Jest on produktem dedykowanym brodaczom. Dlatego w swoim składzie znacząco różni się od klasycznych szamponów do włosów i nie może ich w żaden sposób zastępować. Wszystko dlatego, że struktura zarostu na twarzy jest nieco inna niż na głowie. Włoski są prawie dwukrotnie grubsze, a dodatkowym wyzwaniem dla kosmetyku jest delikatna struktura cery, którą łatwo podrażnić lub uszkodzić.

Szampon do brody zazwyczaj używany jest w roli przygotowania brody do nałożenia wymagającego kosmetyku. Jednak na rynku znajdziemy również produkty, które posiadają składniki pozwalające na łatwiejszą stylizację zarostu. W takiej sytuacji dobry szampon jest w stanie zastąpić inne produkty, które używamy na co dzień. Zwłaszcza w sytuacji w której zarost jest zbyt krótki i nie jest jeszcze przygotowany do kompleksowego formowania. Jeśli nie mamy czasu regularnie myć brody to dobrą alternatywą do użycia na sucho jest pianka do brody.

2. Wosk do brodyPrzeglądając dostępne kosmetyki do brody, jednym z ciekawszych produktów może dla wielu brodaczy okazać się specjalny wosk do brody. Jest on przeznaczony do precyzyjnego formowania nawet bardzo skomplikowanej i nietypowej stylizacji. Jego ogromną zaletą jest silne działanie. W swoim składzie zawiera zazwyczaj wosk pszczeli, który wpływa na wielogodzinne utrzymanie pożądanego kształtu ułożonej brody. Polecany jest głównie dla mężczyzn z dużym i bujnym zarostem, a zwłaszcza tych, którzy zakończyli proces zapuszczania brody.

3. Balsam do brodyBalsam do brody to jeden z podstawowych kosmetyków, które znajdziemy na wyposażeniu praktycznie każdego mężczyzny z zarostem. Świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie dla klasycznego olejku. Balsam charakteryzuje się mocnym działaniem nawilżającym i odżywiającym. Zabezpiecza strukturę brody i dzięki czemu ułatwia jej łatwą stylizację. Ze względu na intensywne działanie, zaleca się stosować go maksymalnie jeden raz dziennie, najlepiej o poranku. Po chwili od jego nałożenia można przystąpić do lekkiego przeczesania brody. Znikają wystające na różne strony włoski, a zarost staje się po prostu ładniejszy i dużo bardziej estetyczny.