Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2022
  • wyświetleń: 624

Dzielnicowi przypominają o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Widzisz w swoim miejscu zamieszkania coś niepokojącego i chciałbyś o czymś poinformować policję? Możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzielnicowi w ramach kampanii "Dzielnicowy bliżej nas" podczas spotkań z mieszkańcami przypominają o możliwości wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB
Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB · fot. KMP Tychy


Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które sprawdza się jako dobry komunikator między społeczeństwem a policją. Korzystając z niej mieszkańcy nanoszą na mapę zagrożenia, które później są weryfikowane przez mundurowych. Zgłoszenia są między innymi sprawdzane przez dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu, którzy najlepiej znają swoje rejony i reagują na nieakceptowane społecznie zachowania. Zgłaszane zagrożenia na drogach są natomiast sprawdzane przez mundurowych z ruchu drogowego.

Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB
Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB · fot. KMP Tychy


- Zachęcamy do korzystania z KMZB tutaj. Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego, zareaguj i zgłoś to na mapie. Narzędzie wpisuje się w myśl trwającej kampanii Nie reagujesz-Akceptujesz! Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112 - przypominają mundurowi.

Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB
Dzielnicowi rozpowszechniają informację o KMZB · fot. KMP Tychy


Przypominamy, że można szybko nawiązać kontakt z dzielnicowym dzięki aplikacji „Moja komenda”. Jest ona bardzo łatwa w obsłudze i pozwala jednym kliknięciem ustalić kontakt do swojego dzielnicowego. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który mundurowy odpowiada za dany rewir. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline, bez dostępu do Internetu. Usługa jest bezpłatna.

ups / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.