Reklama

Wiadomości

  • 8 września 2022
  • wyświetleń: 1233

Potrącenie rowerzystki na oznakowanym przejeździe

W środę, 7 września około godziny 18.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych z wyznaczoną śluzą rowerową (znak D - 6b) doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy marki VW.

Potrącenie rowerzystki na oznakowanym przejeździe na al. Niepodległości
Potrącenie rowerzystki na oznakowanym przejeździe na al. Niepodległości - 7.09.2022 · fot. 112Tychy


Na miejsce zdarzenia wezwany został ZRM oraz patrol policji. Na czas działań wyjazd z parkingu przy UM Tychy został zablokowany. W wyniku potrącenia rowerzystka doznała urazu głowy (rozcięcie) oraz urazu kończyny dolnej (staw skokowy). Rowerzystka (64 lata) została przetransportowana do szpitala, gdzie po diagnostyce okazało się, że uraz stawu skokowego jest dość poważny i konieczna będzie hospitalizacja. W związku z urazem, który skutkuje rozstrojem zdrowia powyżej dni siedmiu, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Na miejsce wezwany został policyjny technik kryminalistki, który wykonał pełną dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów oraz relacji kierującej VW wynika, że nie zauważyła ona rowerzystki znajdującej się na ścieżce rowerowej i doszło do potrącenia. Rowerzystka oraz kobieta kierująca samochodem osobowym były trzeźwe. Działania na miejscu trwały około dwóch godzin.

ups / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.