Reklama

Wiadomości

  • 11 września 2022
  • 17 września 2022
  • wyświetleń: 2477

Noc Teatrów: "Kobieta i życie" z Kamillą Baar w obsadzie

Za nami:

Po wakacyjnej przerwie nowy sezon teatralny otworzy Noc Teatrów GZM. Teatr Mały w Tychach przygotował na tę okazję godną uwagi propozycję: spektakl „Kobieta i życie” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego z Kamillą Baar w obsadzie.

Spektakl Kobieta i życie
Spektakl "Kobieta i życie" · fot. Marta Rybicka


Będzie to z pewnością mocny akcent na rozpoczęcie sezonu artystycznego. Sztuka Maliny Prześlugi powstała z inspiracji aktualnymi wydarzeniami, komentuje współczesną rzeczywistość i wpisuje się w głos kobiet, bardzo mocno w tej rzeczywistości słyszalny. Jest przeniesionym na scenę wyrazem buntu, niezgody i budzącej się solidarności, ale opowiada także o wiecznie niespełnionym życiu w „kliszach społecznych” i pragnieniu zaspokajania potrzeb innych kosztem własnych.

Kobietę i życie będzie można zobaczyć w Teatrze Małym 17 września. Na ten dzień wiele teatrów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przygotowało dla widzów atrakcje, nie tylko na scenie, ale i za kulisami.

Noc Teatrów GZM odbędzie się już po raz 12. W Tychach w programie imprezy są także: przedstawienie dla najmłodszych widzów (dzieci do lat 5), zatytułowane O!, spotkanie z twórcami inscenizacji Kobiety i życia, projekcja spektaklu muzycznego Edward Stachura. Między mną a mgłą, wyprodukowanego na zlecenie Teatru Małego w ramach Festiwalu LOGOS FEST, i nocne zwiedzanie teatru.

Ciekawą propozycją jest też wystawa fotografii teatralnej ilustrującej realizację projektu artystycznego Ballady i dźwięki. To nawiązanie do Roku Polskiego Romantyzmu, jakim ogłoszono rok 2022, aby uczcić dwusetną rocznicę powstania dzieła Adama Mickiewicza Ballady i romanse. Teatr Mały realizuje cykl słuchowisk oparty na tej poezji, a fotografie oraz instalacje multimedialne pokazują kolejne etapy realizacji projektu, za którego kształt artystyczny odpowiada Adam Wojtyszko.

Spotkanie klasycznego romantyzmu z kobiecym buntem spod znaku czarnych parasolek zwiastuje niezwykle interesujący sezon teatralny.

ups / tychy.info

źródło: MCK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Mały

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Mały" podaj