Reklama

Wiadomości

  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 1006

Straż miejska odnotowała ponad 500 interwencji wobec dzikich zwierząt!

W tym roku do dyżurnego tyskiej Straży Miejskiej wpłynęło już 513 zgłoszeń dotyczących dzikich zwierząt znajdywanych na terenie miasta. Interwencje dotyczą głównie zabłąkanych i zdezorientowanych zwierząt, które znalazły się poza miejscem swojego bytowania.

Strażnicy miejscy pomagają dzikim zwierzętom · fot. Straż Miejska w Tychach


Zgłoszenia wpływające do dyżurnego dotyczą głównie: różnego rodzaju ptaków (od pospolitych po drapieżne), kaczek, łabędzi, króliczków, zajączków (w tym i małych i dużych), jeży, saren, danieli i innych kopytnych. W ramach działalności lista zwierząt stale wydłuża się.

Interwencje strażników miejskich w stosunku do dzikich zwierząt kończą się tak samo. Zabezpieczają oni zwierzę i przewożą do „Leśnego Pogotowia” w Mikołowie - Kamionce, gdzie trafiają pod opiekę specjalistów.

Trzeba zawsze pamiętać, że: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”.

ups / tychy.info

źródło: Straż Miejska Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.