Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2022
  • wyświetleń: 967

Masz fach w ręku? Daj się poznać! Ruszyła Tyska Baza Rzemieślników

W Tychach ruszył program "Tyska Baza Rzemieślników". Jego celem jest stworzenie internetowej bazy zakładów z tradycją, dotarcie do osób, które w swojej codziennej pracy oferują nam produkty i usługi będące dziełem ich rąk i talentu.

Masz fach w ręku? Daj się poznać! Ruszyła Tyska Baza Rzemieślników


DLA KOGONiezależnie od wykonywanego fachu rzemieślników łączy wiedza, wielopokoleniowa tradycja.

- Zależy nam, by promować i chronić cenne i poszukiwane specjalności rzemieślnicze. Zapraszamy do udziału w Programie wszystkich wykonujących zawody rzemieślnicze, m.in. cukierników, florystów, fotografów, piekarzy czy zegarmistrzów - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy.

Projekt ma ułatwić tyszanom znalezienie rzemieślników, którzy m.in. wykonają/naprawią nasze obuwie, zrobią poprawki krawieckie, zauroczą swoimi wyrobami. Bazę tę znajdziemy na stronie: umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy, gdzie powstaje interaktywna mapa tyskich rzemieślników, prezentująca prowadzone przez nich firmy, ułatwiająca kontakt z ich zakładami i warsztatami rzemieślniczymi.

- Niektóre zawody rzemieślnicze w obecnych czasach zanikają, dlatego tworzymy jedno „internetowe” miejsce, gdzie znajdziemy dane o godzinach otwarcia, adresach i dostępnych usługach. Jest to szczególnie istotne, gdyż pandemia utrudniła wielu przedsiębiorcom prowadzenie działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że dzięki „Tyskiej Bazie Rzemieślników” wzbudzimy w młodych ludziach chęć kształcenia w tak cennych i poszukiwanych zawodach rzemieślniczych - mówi Dorota Picho, Naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy.

JAK DOŁĄCZYĆ DO BAZYZapraszamy tyskich rzemieślników do współtworzenia projektu.

- Jeżeli chcecie Państwo być widoczni w „Tyskiej Bazie Rzemieślników”, zachęcamy do złożenia wniosku. Prosimy o zawarcie w nim opisu swojej działalności, a także informacji od kiedy zakład istnieje - mówi Dorota Picho.

W przypadku braku możliwości wypełnienia formularza elektronicznie lub przesłania mailowo na adres: działalnosc@umtychy.pl, wniosek można wypełnić w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy.

Zebrane zgłoszenia posłużą do stworzenia „Tyskiej Bazy Rzemieślników”, która sukcesywnie będzie aktualizowana. Tyskich rzemieślników oraz historie ich działalności można znaleźć na stronie projektu: https://umtychy.pl/tyscyrzemieslnicy.

ups / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.