Wiadomości

  • 11 września 2022
  • 18 września 2022
  • wyświetleń: 2236

Festyn w dzielnicy Mąkołowiec: AQuartet i E. Adamiak z zespołem

Za nami:

Elżbieta Adamiak z zespołem oraz AQuartet uświetnią tradycyjny już festyn w Tychach-Mąkołowcu. Spotykamy się w niedzielę, 18 września już od godziny 15.15 - zaplanowanych jest wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wstęp wolny.

Festyn w dzielnicy Mąkołowiec 2021
Festyn w dzielnicy Mąkołowiec 2021 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Świetna zabawa gwarantowana - podczas tradycyjnego już festynu w Mąkołowcu będzie koncertowo i rozrywkowo. W ramach wydarzenia wystąpi zespół AQuartet, którego tyska publiczność z pewnością kojarzy z innych imprez organizowanych w mieście, np. z Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem.

Muzyczny finał zaś należeć będzie do Elżbiety Adamiak z zespołem, która zagra koncert pod nazwą „Trwaj chwilo, trwaj”. Ta piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka już od ponad 45 lat zajmuje w Polsce czołowe miejsce w gatunku poezji śpiewanej. Ze względu na oryginalność, specyficzną wrażliwość i wyjątkową umiejętność muzycznego przekazu tekstu poetyckiego artystka należy do grona nielicznych wykonawców tego gatunku. Nagrała siedem płyt z których każda, według koneserów i krytyków muzycznych okazała się sukcesem.

Elżbieta Adamiak
Elżbieta Adamiak


Piosenka „Trwaj chwilo trwaj”, stanowiąca tytuł programu z jakim piosenkarka pojawi się w Tychach ze swoim zespołem, przez długi czas utrzymywała się w czołówkach list przebojów m.in. „Trójki” i Radia „Złote Przeboje”, a w plebiscycie Polskiego Radia „Jedynki” głosami radiosłuchaczy została wybrana Przebojem Jesieni 2009 r.

Na repertuar recitalu składają się zarówno piosenki z najnowszej płyty „Zbieram siebie”, jak i największe przeboje Eli takie jak: „Jesienna zaduma”, „Do Wenecji stąd dalej co dzień”, „Rozmowa przy ściemnionych światłach”. Trudno o lepsze zakończenie festynu, którego cały program wygląda następująco:
  • 15:30 koncert zespołu AQuartet
  • 16:30 animacje, zabawy i konkursy dla rodzin
  • 17:30 koncert zespołu AQuartet
  • 19:00 koncert „Trwaj chwilo, trwaj” w wykonaniu Elżbiety Adamiak z zespołem

ups / tychy.info

źródło: MCK

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.