Wiadomości

  • 6 września 2022
  • 11 września 2022
  • wyświetleń: 3030

Ekologiczny piknik rodzinny na osiedlu B - mnóstwo atrakcji!

Za nami:

Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Artystów Rodu Kossaków zapraszają na ekologiczny rodzinny piknik, który odbędzie na dziedzińcu MDK 1 w niedzielę, 11 września. W programie mnóstwo atrakcji z ekologią w tle już od godziny 16.00. Wstęp wolny.

Piknik ekologiczny 2021
Piknik ekologiczny 2021 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Ekologia jest cool! Przyjdź na piknik rodzinny i sam się przekonaj. Odwiedzających w niedzielne popołudnie (od godziny 16.00) dziedziniec MDK 1 czeka wiele atrakcji i konkursów z nagrodami. Odbędzie się także prelekcja na temat ekologicznej postawy życiowej i zdrowego stylu życia, który opiera się o zbilansowane odżywianie, a nie chwilowo modne diety.

Zaplanowano multum eko-działań: animacje, rodzinną krzyżówkę ekologiczną, warsztaty cyrkowe, którym przyglądać się będą szczudlarze. To tu znajdzie się też miejsce na wyścigi w taśmach, na piłkach i szczudłach czy warsztaty tworzenia sznurków do wielkich baniek mydlanych - te zakończy bańkowy happening, w czasie którego uczestnicy będą mogli samodzielnie puszczać lubiane przez wszystkie dzieci wielkie bańki mydlane. Chętni będą także mogli wziąć udział w konkursach, np… ubijania masła!

Piknik stworzy też dużo możliwości do samodzielnego wykonania ekologicznych drobiazgów - odbędą się warsztaty produkcji mydełek, ekoludzików z żywymi włosami, magnesów i pysznych herbatek. Na najbardziej wytrwałych po zmroku czekać będzie szczególna atrakcja: niesamowity i widowiskowy pokaz ogniowo-ledowo-pirotechniczny.

Ekologiczny piknik rodzinny na osiedlu B

ups / tychy.info

źródło: MCK

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.