Wiadomości

  • 12 września 2022
  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 1514

Bezpłatna mammografia we wrześniu w Tychach

Za nami:

We wrześniu kobiety w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w mobilnej pracowni, która stanie w Tychach.

Mammografia
Mammografia


Badania wykonywane są w mobilnej pracowni mammograficznej w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi i nie wymagają skierowania lekarskiego. Można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.

Pracownia mobilna będzie stacjonowała w Tychach we wtorek, 27 września w godzinach od 10.00 do 16.00 przy markecie Auchan, Aleja Bielska 107[/uli]

Do bezpłatnej mammografii finansowanej przez NFZ uprawnione są panie od 50 do 69 lat, ubezpieczone, które spełniają jeden z dwóch warunków:
  • nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.


Programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

LUX Med Zaprasza do rejestracji pod numerem telefonu: 58 666 24 44 lub poprzez formularz otwiera się w nowym oknie na stronie internetowej. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED.

Przypominamy, że nie warto zwlekać z realizacją badań - systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie na stronie internetowej.

mammografia

ups, ar / tychy.info

źródło: materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.