Wiadomości

  • 30 sierpnia 2022
  • 19 września 2022
  • wyświetleń: 4059

BO liczy się Twój głos! Ostatni dzień głosowania!

Za nami:

Od 9 do 19 września trwać będzie głosowanie na projekty zgłoszone do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec będzie mógł wybrać dwa projekty, a głosować mogą wszyscy tyszanie - również dzieci.

PROJEKTYDo 9. edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 197 wniosków. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej pod głosowanie trafiło łącznie 128 projektów, z czego 29 dotyczących całego miasta oraz 99 projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Jest w czym wybierać. Wszystkie projekty są opisane na stronie razemtychy.pl. Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii oraz dzielnicy.

- Podczas głosowania każdy tyszanin niezależnie od tego ile ma lat - może wybrać maksymalnie dwa projekty - jeden z puli projektów dotyczących całego miasta i jeden z puli projektów dotyczących określonego rejonu miasta - mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta. - Przy wyborze projektu rejonowego można wybrać projekt, który najbardziej nas interesuje, a nie projekt, który znajduje się najbliżej naszego zamieszkania - dodaje.

- Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Głosy tyszan mogą realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta ds. społecznych.

Kto jeszcze nie wybrał swoich projektów może zapoznać się z nimi na stronie razemtychy.pl w zakładce Budżet Obywatelski na 2023 r. | Projekty Mieszkańców.

Projekty na stronie razemtychy.pl można odszukać po kategorii lub po nazwie dzielnicy. Wśród kategorii projektów rejonowych, na które można głosować są m.in. dotyczące ulic, chodników, parkingów; boisk, siłowni i placów zabaw, skwerów, terenów rekreacyjnych i zielonych oraz dotyczących spotkań integracyjnych i warsztatów.

budżet obywatelski


GŁOSOWANIEGłosowanie w formie elektronicznej zajmie nie więcej niż 5 minut. Po wpisaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz zaakceptowaniu regulaminu, ostateczny wybór zatwierdzamy klikając na pasek „Głosuj”.

Głosowanie internetowe rozpoczyna się 9 września o godz. 0.00 i trwa do 19 września do godz. 23.59. Można zagłosować tylko raz, a każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną.

W formie papierowej można zagłosować codziennie od poniedziałku do piątku (od 9 do 19 września) w:
  • Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pok. 209 piętro 1 w godzinach pracy urzędu;
  • Urzędzie Miasta Tychy Biuro Obsługi Klienta - al. Niepodległości 49 na parterze w godzinach pracy Urzędu Miasta Tychy;
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w jej filiach w godzinach ich pracy.


Tak jak w ostatnich latach, w tym także zapraszamy do mobilnego punktu głosowania w Budżecie Obywatelskim. Punkt pojawi się w różnych miejscach na terenie miasta.

głosowanie

ups / tychy.info

źródło: MCK

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.