Wiadomości

  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 762

Lustracja dróg przed pierwszym dzwonkiem

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tyskiej komendy prowadzą lustrację dróg pod kątem prawidłowego oznakowania głównie w rejonach placówek oświaty. Mundurowi prowadzą kontrole w ramach zbliżającej się akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, by dzieci i młodzież mogły bezpiecznie poruszać się po drodze przez kolejny rok szkolny.

Lustracja dróg przed pierwszym dzwonkiem
Lustracja dróg przed pierwszym dzwonkiem · fot. KMP Tychy


Wakacje dobiegają końca, a to oznacza, że już niedługo zabrzmi pierwszy dzwonek. Dzieci i młodzież wrócą do szkół i przedszkoli. Aby ten powrót był bezpieczny, policjanci już podczas wakacji prowadzili prelekcje i działania profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dodatkowo mundurowi prowadzą lustrację tyskich dróg. Policjanci sprawdzają poprawność w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej głównie w rejonach placówek edukacyjnych. Funkcjonariusze w czasie służby skupiają się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym.

ups / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.