Wiadomości

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 542

Nowoczesne łazienki - inspiracje, które cię zachwycą

Materiał partnera:

Każdy, kto planuje wykończenie lub remont łazienki - inspiracje znajdzie w sieci. Decyzja o tym, jak będzie wyglądała ukończona łazienka, nie jest łatwa do podjęcia. Koszt materiałów, mnogość koncepcji, względy funkcjonalne. Każda z tych rzeczy jest ważne i bardzo trudno wskazać ten najlepszy dla siebie wystrój łazienki. Tym bardziej, jeśli z łazienki będzie korzystać cała rodzina i każdy z domowników ma względem niej inne oczekiwania. Aby choć trochę ułatwić wybór, opisaliśmy kilka podstawowych stylów, w jakich najczęściej spotyka się aranżacje łazienek.

pexels.com


Minimalistyczne aranżacje łazienki o małych rozmiarach


Łazienki można podzielić na duże, nazywane salonami kąpielowymi, jak również małe. Tych drugich jest zdecydowanie więcej, zatem i gotowe projekty łazienek są dostępne w większej ilości. Mała łazienka musi być starannie zaplanowana, aby zapewniała niezbędną funkcjonalność, wygodę i bezpieczeństwo. Na ograniczonych przestrzeniach najlepiej sprawdza się styl minimalistyczny, wyróżniający się gładkimi powierzchniami o jednolitym kolorze. Wszelkiego rodzaju wzory i dekory mogą jeszcze bardziej ograniczać przestrzeń, powodując wrażenie klaustrofobiczności. Ciekawa naszym zdaniem aranżacja łazienki o małych wymiarach, powinna obejmować dużą ilość luster. Optycznie powiększają one wnętrze, czyniąc je bardzie przestronnym w odbiorze.


Pomysły na urządzanie łazienki — salonu kąpielowego


W dużych łazienkach można pozwolić sobie na nieco więcej fantazji i nietypowych rozwiązań. Jedno z nich to zamienić klasyczne meble łazienkowe na szafki i półki zabudowane w ścianach. Do tego celu idealnie nadają się suche zabudowy z płyt G-K, pozwalające budować różnorodne konstrukcje wnękowe i nie tylko. Mogą one pozostawać otwarte lub można je zabudować wykonanymi na wymiar drzwiczkami  z płyt meblowych w okleinie. Podczas urządzania łazienki trzeba też zdecydować, czy pojawią się w niej kabiny prysznicowe Radaway, wanna, czy może obie te rzeczy?


Gotowe projekty łazienek — jakie płytki łazienkowe są najlepsze?


Oglądając różnorodne projekty łazienek, można zauważyć, że pojawiają się w nich płytki wielkoformatowe, układane na podłogach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie jest dobre do większych pomieszczeń. W przypadku małych łazienek najlepiej sprawdzą się płytki mniejszego formatu, np. 40x40 cm. Są one również polecane do tych łazienek, które mają nieregularne kształty i wymagają docinania płytek w wielu kierunkach.