Wiadomości

  • 29 sierpnia 2022
  • 5 września 2022
  • wyświetleń: 6868

[GALERIE ZDJĘĆ] Dożynki Miejskie 2022 w Cielmicach!

Kolejny rok prac gospodarskich za nami - wreszcie można odpocząć i wspólnie spędzić czas, radując się z plonów. I choć Tychy okalają jedynie tereny rolnicze, dożynki muszą być - tym razem odbyły się w Cielmicach! Zobaczcie nasze zdjęcia!

Dożynki Miejskie w Cielmicach - Msza św., korowód oraz powitanie gości · fot. Grzegorz Załucki / tychy.info


Uroczystości dożynkowe odbyły się w niedzielę 4 września i rozpoczęła je uroczysta msza święta dziękczynna w kościele pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Tychach Cielmicach. Po niej korowód dożynkowy przeszedł pod bistro Karlik, gdzie nastąpiło uroczyste rozpoczęcie dożynek oraz tradycyjne dzielenie chlebem.

Dożynki Miejskie w Cielmicach - Otwarcie Dożynek oraz występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tychach Cielmicach · fot. Grzegorz Załucki / tychy.info


Zabawa dożynkowa odbyła się na Boisku LKS Ogrodnik, ul. Jedności 131. Goście mogli zobaczyć występ dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Tychach Cielmicach, program biesiadno-artystyczny „Książę Lipin i Przyjaciele” oraz koncert zespołu „Kamraty". Dla uczestników przygotowano także gry, zabawy i konkursy, a na zakończenie odbyła się zabawa taneczna z Ingą Papkalą (z Radia Piekary).

Dożynki Miejskie w Cielmicach - „Książę Lipin i Przyjaciele” pogram biesiadno-artystyczny oraz koncert zespołu KAMRATY · fot. Grzegorz Załucki / tychy.info

ups / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.