Wiadomości

  • 26 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 389

Sprzątanie po zmarłych - Jak wygląda praca profesjonalnej ekipy?

Materiał partnera:

Śmierć bliskiej osoby to niezależnie od sytuacji bardzo obciążające dla psychiki zdarzenie. Pomimo tragedii życie toczy się dalej, dlatego konieczne jest, aby zająć się sprawami związanymi z pogrzebem czy posprzątaniem mieszkania. Jednak doprowadzenie do porządku lokalu po zmarłym może być zbyt dużym obciążeniem. Nie tylko ze względu na niedawną stratę, ale także potencjalne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego w takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. W jakich sytuacjach możesz się do nich zwrócić i jak wygląda ich codzienna praca? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule

Silesia


W jakich sytuacjach mogę zwrócić się o pomoc?Sprzątanie specjalistyczne obejmuje szereg usług, które są nieocenioną pomocą w przypadku zajścia wielu niespodziewanych zdarzeń. Do takiej firmy możesz zgłosić się niezależnie od tego, w jakich okolicznościach doszło do zgonu. Nieważne czy ciało znajdowało się w mieszkaniu dłuższy czas po śmierci i uległo rozkładowi, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy zgon nastąpił z przyczyn naturalnych. We wszystkich tych przypadkach pomoc profesjonalistów będzie nieoceniona. Firmy oferują także sprzątanie po samobójstwie lub zabójstwie. To szczególnie dramatyczne sytuacje, które pozostawiają po sobie piętno na ludzkiej psychice, dlatego potrzebny jest ktoś, kto odciąży osoby bliskie w tak trudnym czasie.

Dlaczego samodzielne sprzątanie po śmierci może być niebezpieczne?Ludzkie ciało po śmierci jest źródłem wielu niebezpiecznych dla zdrowia substancji i mikroorganizmów. W trakcie rozkładu tkanek zaczyna wydzielać ptomainy, znane szerzej jako trupi jad. Jest on toksyczny dla człowieka i może powodować zatrucia, którego objawami są wymioty, biegunka, gorączka czy ból brzucha. Poza tym zapach takich związków jest bardzo przykry i intensywny. Nie ma więc mowy o tym by udało się posprzątać resztki płynów ustrojowych czy tkanek bez kombinezonu ochronnego oraz maski.
Nawet jeśli do zgonu doszło niedawno, np. w wyniku wypadku czy samobójstwa i tak nie warto podejmować próby sprzątania samodzielnie. Krew czy fragmentu tkanek pozostałe na miejscu zdarzenia również mogą stanowić źródło zakażenia. Poza tym liczą się tutaj nie tylko kwestie bezpieczeństwa. Profesjonalne sprzątanie po zmarłych jest przede wszystkim skuteczne. Umożliwia przygotowanie mieszkania do remontu lub ponownego użytkowania i powala przywrócić jego wartość rynkową.
Jak przebiega cały proces?

Zanim technicy sprzątania po zgonie przystąpią do pracy, muszą założyć szczelne kombinezony ochronne, specjalne buty, rękawice oraz maski z filtrem. Następnie z mieszkania zostają wyniesione meble i rzeczy osobiste zmarłego. Jeśli mogą być one skażone, wówczas poddaje się je utylizacji. Następnie firma przechodzi do posprzątania wszystkich powierzchni ścian i sufitów. Wykorzystuję się do tego celu profesjonalne środki, które nie tylko czyszczą, ale także dezynfekują. Na koniec przeprowadzony zostaje proces ozonowania. Oczyszcza on powietrze i skutecznie niweluje nieprzyjemny zapach. Po wszystkich czynnościach korzystanie z lokalu jest w pełni bezpieczne.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy w Warszawie, która zajmuje się sprzątaniem specjalistycznym wejdź na stronę https://sprzataniepozgonie.com/sprzatania-po-zmarlych-warszawa/