Wiadomości

  • 3 września 2022
  • wyświetleń: 963

Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich

W niedzielę, 4 września wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Regionalny przewoźnik wydał komunikat w tej sprawie.

Dzień Bez Samochodu - w pociągach KŚ można otrzymać gadżety
Wrześniowa korekta rozkładu jazdy pociągów Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


- Koniec lata i początek jesieni 2022 zbliża nas do zakończenia inwestycji, jakie na zlecenie PKP PLK S. A. realizują podmioty zewnętrzne. Jest to również okres, w którym, z uwagi na intensyfikację wybranych zadań, będziemy zmuszeni wprowadzić komunikację zastępczą lub zwariantować rozkład jazdy. Modernizacje infrastruktury kolejowej będą kontynuowane na liniach kolejowych do Wisły Głębiec i Tarnowskich Gór oraz w stacjach w rejonie Czechowic-Dziedzic i Dąbrowy Górniczej. Wraz z korektą rozkładu jazdy zostaną przywrócone połączenia kolejowe pomiędzy Goleszowem a Cieszynem oraz Skoczowem. W trakcie trwania cyklu rozkładu jazdy zostanie przywrócony ruch pociągów do Oświęcimia, a także zostanie zakończony remont mostów w rejonie Częstochowy - informują Koleje Śląskie.

Szczegółowy wykaz zmianS1 Gliwice - Katowice - Zawiercie - Częstochowa
S41 Tychy Lodowisko - Katowice - Zawiercie - Częstochowa


W dalszym ciągu będzie kontynuowana modernizacja stacji Dąbrowa Górnicza i Dąbrowa Górnicza Gołonóg z przebudową układu komunikacyjnego wokół nich.

W dniach 20 - 22 września są zaplanowane prace naprawcze pomiędzy Gliwicami a stacją Chorzów Batory. Ograniczenie prędkości w rejonie miejsca prac będzie skutkować wydłużeniem czasu jazdy o ok. 2 minuty, co zostało ujęte w rozkładzie jazdy. Na odcinku Częstochowa - Myszków w godzinach nocnych wybrane pociągi będą miały wariantowy rozkład jazdy. Jest to związane z budową wiaduktu na wysokości przystanku osobowego Myszków Nowa Wieś.

S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S75 Rybnik - Chybie - Bielsko-Biała - Żywiec


Organizacja ruchu w rejonie modernizowanego węzła kolejowego wokół stacji Czechowice- Dziedzice pozostanie bez istotnych zmian. Pociągi relacji S5 nadal będą kursowały drogą okrężną z wykorzystaniem łącznicy między Goczałkowicami i Zabrzegiem, co wymusza zmianę kierunku jazdy. Dodatkowo w wybranych dniach rozkład jazdy wybranych pociągów ulegnie wariantowaniu ze względu na zaplanowane szlifowanie szyn.

Pociąg Ornak do Zakopanego nie będzie kursował w trakcie obowiązywania cyklu rozkładu jazdy. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój oraz nie będzie obsługiwany.

S5 Katowice S5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie Zebrzydowice - Cieszyn
S62 Skoczów - Goleszów - Cieszyn


Od 5 września do 3 października w rejonie węzła kolejowego wokół stacji Czechowice-Dziedzice będą realizowane prace polegające na szlifowaniu szyn. Harmonogram prac jest ściśle ograniczony warunkami technicznymi, dlatego w rozkładzie jazdy zostały przewidziane liczne warianty kursowania poszczególnych pociągów. Wybrane kursy będą obsługiwane autobusami komunikacji zastępczej.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S62 Skoczów - Goleszów - Cieszyn
S62 Gliwice - Rybnik - Knurów Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


Wraz z wdrożeniem korekty rozkładu jazdy zostanie zakończona zasadnicza faza prac na linii z Goleszowa do Cieszyna. Dzięki tej inwestycji Koleje Śląskie uruchamiać będą codzienne połączenia na dotychczas nieczynnej linii. Rozkład jazdy został przygotowany w taki sposób, aby uzyskać maksymalną liczbę przesiadek w Skoczowie lub Goleszowie a tym samym uzyskać szybkie połączenia Cieszyna
z centrum województwa.

Ruch pociągów na odcinku Goleszów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany. Ze względu na uruchomienie przewozów kolejowych do Cieszyna linia zwykła zastępczej komunikacji autobusowej kursująca dotychczas pomiędzy Skoczowem a Goleszowem nie będzie już uruchamiana. Linia ekspresowa zastępczej komunikacji autobusowej będzie kursowała w niezmienionej relacji zapewniającej szybki przejazd między Skoczowem a Ustroniem i Wisłą.

Liniowy rozkład jazdy obowiązujący od 4 września można znaleźć tutaj. Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu):
tel.: + 48 32 428 88 88

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.