Wiadomości

  • 30 sierpnia 2022
  • 1 września 2022
  • wyświetleń: 1429

Kilerów dwóch, czyli czas na hokej! Spotkanie z napastnikami

Za nami:

Kolejne spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu to rozmowa z napastnikami GKS-u Tychy - Jakubem Bukowskim i Christianem Mroczkowskim, czołowymi strzelcami PHL.

Christian Mroczkowski
Christian Mroczkowski · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Po nieudanych poprzednich sezonach, ten nadchodzący będzie dla hokeistów GKS-u Tychy kolejną szansą na powrót na ligowy szczyt. Wiele zależeć będzie od dyspozycji napastników, dlatego tuż przed startem Polskiej Hokej Ligi 2022/23 gośćmi będą zawodnicy GKS-u, czołowi strzelcy PHL - Jakub Bukowski i Christian Mroczkowski. Hokeiści opowiedzą o przygotowaniach do rozgrywek, celach na nowy sezon, a także o swoich karierach. Z pewnością odpowiedzą również na pytania uczestniczek i uczestników spotkania.

Christian Mroczkowski to urodzony w 1994 roku Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, który do 2019 roku grał w kanadyjskich ligach. Później trafił do GKS-u Tychy, gdzie z miejsca stał się kluczowym zawodnikiem drużyny i jednym z najlepszych napastników całej ligi. W sezonie 2019/20 został najlepszym punktującym PHL w klasyfikacji kanadyjskiej, notując 65 punktów. Jest reprezentantem Polski.

Jakub Bukowski
Jakub Bukowski · fot. Tomasz Gonsior


Jakub Bukowski urodził się w 2000 roku w Sanoku, gdzie stawiał pierwsze kroki w hokeju. Jako młodzieżowiec szkolił się nie tylko w polskich drużynach, ale też zagranicznych: HC Poruba (Czechy), CP de Meyrin (Szwajcaria). W sezonie 2021/22, jako gracz STS Sanok, został królem strzelców fazy zasadniczej PHL z 27 bramkami na koncie. Przed sezonem 2022/23 podpisał dwuletni kontrakt z GKS-em Tychy. Od sezonu 2022/23 jest zawodnikiem reprezentacji Polski.

Spotkanie w Tyskiej Galerii Sportu:

  • Kiedy? 1 września (czwartek), godz. 18.00
  • Gdzie? Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
  • goście: Jakub Bukowski i Christian Mroczkowski
  • prowadzi: Kamil Hajduk
  • zapisy: 515 717 430 (także SMSem), k.hajduk@tgs.tychy.pl
  • wstęp wolny!


Więcej: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kilerow-dwoch-czyli-czas-na-hokej/

hokej gks tychy

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.