Wiadomości

  • 25 sierpnia 2022
  • 27 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2236

Tyski ginekolog Maciej Jędrzejko oficjalnie nowym radnym

Podczas sesji Rady Miasta Tychy w czwartek, 25 sierpnia Maciej Jędrzejko złożył uroczyste ślubowanie radnego.

Tyski ginekolog Maciej Jędrzejko oficjalnie nowym radnym - 25.08.2022
Tyski ginekolog Maciej Jędrzejko oficjalnie nowym radnym - 25.08.2022 · fot. Michał Gramatyka / Facebook


Maciej Jędrzejko jest lekarzem ginekologiem, a także m.in. twórcą i wokalistą zespołu szantowego Banana Boat. To jego pierwsza kadencja w Radzie Miasta Tychy.

- Jestem lekarzem, ginekologiem położnikiem, który wychował się zawodowo w tyskim Szpitalu Wojewódzkim obecnie Megrez, gdzie pracowałem przez prawie 16 lat. Dlatego jako radnego będą mnie interesować wszystkie tematy, które związane są ze zdrowiem i opieką zdrowotną, ale również z edukacją seksualną, która w Polsce systemowo, nie istnieje. Poziom wiedzy ogólnej przeciętnego obywatela na temat działania własnego ciała jest dramatycznie niski i to koniecznie trzeba zmienić, dlatego chciałbym zająć się programami edukacyjnymi w tym zakresie - mówi dr Maciej Jędrzejko.

Ślubowanie radnego Macieja Jędrzejki
Ślubowanie radnego Macieja Jędrzejki - 25.08.2022 · fot. UM Tychy


Przypomnijmy: były radny Rafał Żelazny na przełomie czerwca i lipca złożył oświadczenie o zrzeczeniu się mandatu radnego. jak wyjaśniał, jego plany zawodowe skutkują brakiem prawnych możliwości dalszego wykonywania obowiązków radnego.

Propozycję zajęcia jego miejsca w Radzie Miasta otrzymał od komisarza wyborczego Maciej Jędrzejko - ginekolog z Tychów. Zgodnie z kodeksem wyborczym, jako osoba z tej samej listy, która w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 roku uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności, ma on pierwszeństwo do objęcia funkcji.

Sylwetkę nowego radnego przybliżamy szerzej w artykule:
Tyski ginekolog zostanie radnym. Jakie ma plany na kadencję?

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.