Wiadomości

  • 24 sierpnia 2022
  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1807

Trwają remonty na tyskich drogach - gdzie są i będą utrudnienia?

Sezon budowlany w pełni, a to oznacza, że w wielu punktach miasta prowadzone są roboty drogowe. Sprawdź, gdzie w najbliższym czasie będzie można spotkać ekipy remontowe.

remont, roboty drogowe
Trwają remonty na tyskich drogach - 08.2022 · fot. MZUiM Tychy


29 sierpnia ruszyły prace na ul. Stoczniowców 70 - ułożona zostanie tam nowa asfaltowa nakładka. Remontowana będzie jedna strona drogi (jezdnia w kierunku Glinki) na odcinku od al. Bielskiej do ul. Konecznego.

Podobne prace prowadzone będą także na ul. Edukacji (odcinek od DK1 do skrzyżowania z ul. Fitelberga).

W następnej kolejności asfaltową nakładkę zyskają ul. Budowlanych (odcinek od Burschego do ul. Barbary) oraz ul. Orzeszkowej - odc. od ul. Armii Krajowej do wysokości budynku przy ul. Orzeszkowej 17A (rejon dawnej siedziby Telekomuniacji).

W tych miejscach spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu, dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków.

Ulica Sikorskiego po remoncieNiedawno zakończyła się wymiana odcinków nawierzchni na ul. Sikorskiego, gdzie prace były prowadzone po obu stronach drogi pomiędzy al. Bielską a ul. Żółkiewskiego. Droga zyskała nową asfaltową nawierzchnię, a do wykonania pozostało już tylko odtworzenie oznakowania poziomego. Zmianie ulegnie też organizacja ruchu.

Przy skrzyżowaniach z ulicami Targiela i Zgrzebnioka jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Dzięki temu skróci się droga przejścia pieszych przez jezdnię, a także uniemożliwione zostanie wyprzedzanie w rejonach przejść.

Jednocześnie zmianie ulegną istniejące kierunki na pasach ruchu. Jadąc w kierunku ul. Beskidzkiej wydzielone zostaną pasy dla relacji lewoskrętnych, a prawy pas będzie służył do jazdy na wprost i w prawo. Natomiast w przeciwnym kierunku wszystkie relacje będą wykonywane z prawego pasa ruchu. Jest to kontynuacja rozwiązania już przyjętego na ul. Sikorskiego przy ul. Nad Jeziorem.

ar / tychy.info

źródło: MZUiM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.