Wiadomości

  • 24 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 332

Back To School: ostateczny przewodnik

Materiał partnera:

Powrót do szkoły po wakacjach to przedsięwzięcie wywołujące ogrom emocji, zarówno u rodziców, na których spoczywa ciężar zakupu niezbędnych na wrzesień elementów, jak i dla dzieci, które z niecierpliwością oczekują wyjazdu na zakupy w poszukiwaniu wymarzonego plecaka, notatnika czy zestawu kolorowych flamastrów. Kompletowanie szkolnej wyprawki powinno zacząć się od zaopatrzenia ucznia w komfortowy, pojemny plecak, który pomieści wszystkie wymagane podręczniki, zeszyty, teczki z materiałami dydaktycznymi oraz niezbędny w tej przygodzie piórnik w duecie ze śniadaniówką, mieszczącą najpyszniejsze kanapki i przekąski. Gdy lista podstawowych wymagań zostanie zrealizowana, warto zadbać o dodatkowe wyposażenie, wspomagające naukę i rozwój osobisty dziecka poza szkolnymi murami. Jakich? Podpowiadamy.

Back To School: ostateczny przewodnik


Powrót do szkoły z wykorzystaniem rabatówZbliżający się wielkimi krokami wrzesień to czas spędzający sen z powiek niemal każdego rodzica. To właśnie oni głowią się, jak sprawić, aby wyprawka szkolna dziecka została skompletowana na czas i zawierała wszystko, czego pociecha potrzebuje. Obok przedmiotów, kupionych w sklepie papierniczym, powinien znaleźć się w niej również sprzęt elektroniczny, który ułatwi dziecku naukę; przyswajanie bieżącej wiedzy, odrabianie domowych zadań oraz umili czas wolny, pozwalając na relaks i pozaszkolne odprężenie. Produktem, niezbędnym w dzisiejszym back to school, który ułatwi przebywanie w szkole, będzie z pewnością butelka filtrująca wodę, dbająca o odpowiednie nawodnienie każdego ucznia, zarówno podczas lekcji wf-u, jak i w czasie ekstremalnie trudnego sprawdzianu. Smartwatche i smartbandy, dzięki głośnym alarmom pozwolą dotrzeć do szkoły na czas, a najnowsze wersje smartfonów, umożliwią płynną komunikację dziecka z rodzicem i bieżące informowanie go o zaistniałych, często niespodziewanych zmianach w planie lekcji. Pamiętając o popularnej ostatnimi czasy nauce zdalnej, warto też pomyśleć nad sprzętem pozwalającym udział w lekcjach on-line, czyli nowym mikrofonie, bądź kamerce internetowej, dzięki którym nauczyciel potwierdzi obecność na zajęciach i odnotuje czynny udział w prowadzonej dyskusji.

Wydajne laptopy sposobem na szybsze przyswajanie wiedzyZdobywanie wiedzy i przyswajanie ciekawostek niezbędnych do dalszego rozwoju, nie odbędzie się bez odpowiednio dobranego komputera, bądź laptopa. Sprzęty te, ułatwiają naukę i rozwój umysłu, a wolnych od szkoły chwilach są świetnym sposobem na rozrywkę i relaks. Aby praca przy ich wykorzystaniu przebiegała sprawnie i bez zakłóceń, należy dobrać je według osobistych preferencji i zdolności pociechy. To, jakie dany komputer winien posiadać parametry, musi być ściśle uzależnione od tego, w jakim kierunku dane dziecko się rozwija i jakie, poza standardowym nauczaniem, narzuconym przez oświatę ma zainteresowania oraz zdolności. Dla uczniów, interesujących się malarstwem, grafiką komputerową, tworzeniem muzyki bądź informatyków, których pasją jest programowanie i tworzenie nowych stron internetowych, odpowiedni będzie komputer wyposażony w mocną kartę graficzną i dużą pojemność dysku wewnętrznego, które umożliwią instalację pakietów i programów dedykowanych tym zagadnieniom. Wszystkim uczniom, którzy po szkole zajmują się tworzeniem dzieł literackich, przeglądem poezji, pisaniem opowiadań bądź rozwiązywaniem krzyżówek, quizów i naukowych zagadek, przydadzą się przenośne i kompatybilne laptopy, dzięki którym tworzyć będą mogli z dowolnego miejsca, w zależności od tego, gdzie akurat dopadnie ich wena twórcza.

Kreatywne zabawy rozwijające wyobraźnięDla nieco mniejszych obywateli, uczęszczających do szkoły na niższych szczeblach (głównie szkoła podstawowa), niezbędne będą kreatywne gadżety, rozwijające ich wyobraźnię i zachęcające do nauki poprzez zabawę. Doskonałym rozwiązaniem, na zabicie nudy w wolnym czasie są m.in. gry planszowe, uczące dziecka szybkich reakcji, zwinności i precyzji, gry logiczne, dzięki którym uczeń zdobędzie umiejętność sensownego i rzeczowego myślenia, a także wszelkie gry karciane, odpowiadające za rozwój szarych komórek czy trenujące wykonywanie prostych obliczeń matematycznych w pamięci. Okazją do wspólnych harców, które jednocześnie pozwolą na trening dziecięcej motoryki, będzie grupowe układanie puzzli, ćwiczących wyobraźnię i poprawiających wzrok. Zabawki kreatywne, umilające czas i pozwalające jednocześnie na tworzenie ozdób oraz dzieł w formacie 3D, to świetny sposób, na spędzanie szarych i deszczowych weekendów, jakie niesie ze sobą zaczynająca się wraz z rokiem szkolnym jesień. Kolorowe ciastoliny, malowanki, zdrapywanki, zestawy do tworzenia własnej biżuterii czy diamentowe obrazy, to okazja do rozwoju umysłowego, pozwalająca zachować stworzone artefakty, czyniąc z nich jedyny w swoim rodzaju obraz do powieszenia nad łóżkiem bądź ulubioną bransoletkę, zdobiącą nadgarstek.