Wiadomości

  • 5 września 2022
  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 1316

Tury Kultury w tyskiej Mediatece - gościem Olga Bończyk

Za nami:

W środę, 14 września o godz. 18:00 tyska Mediateka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Tury Kultury - tym razem w naszym mieście będzie gościć Olga Bończyk!

Olga Bończyk
Olga Bończyk · fot. materiały prasowe


To będzie spotkanie z wyjątkową aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Olga Bończyk jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Już od czasów studenckich zajmowała się śpiewaniem. Przez wiele lat współpracowała z zespołem „Spirituals Singers Band”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród w Polsce i za granicą. Jej występy bardzo często łączą umiejętności sceniczne z wokalnymi.

Talentem wokalnym aktorka zachwyciła podczas trzeciej edycji programu „Jak oni śpiewają”, w której dała prawdziwy popis umiejętności wokalnych, zmagając się z wielkimi przebojami w różnych klimatach muzycznych od intrygującej barwy głosu, przez niezaprzeczalny wdzięk, temperament i kulturę muzyczną, po aktorskie środki ekspresji. To pewne - na polskiej estradzie nie ma osoby, która śpiewa z takim filingiem.

Artystka od lat udowadnia, że jej talent muzyczny i wokalne umiejętności to wartość dodana do jej aktorskiego zawodu. Starannie dobiera repertuar do swoich koncertów i próbuje zaprzeczać teorii, że każdy aktor jedynie „gra, że śpiewa”.

Od wielu lat Olga Bończyk w towarzystwie najlepszych polskich muzyków jazzowych koncertuje z recitalami, które cieszą się wielkim uznaniem słuchaczy. Ostatnią dumą artystki jest płyta z piosenkami Kaliny Jędrusik, pt. „Listy z daleka”, którą nagrała z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.

"(...) dzisiaj mam prawo opowiadać o miłościach, które mi się przydarzyły, w sposób mądry, niezaborczy i niedrapieżny. Ja nikogo nie pouczam. Patrzę na to uczucie i za każdą z tych miłości dziękuję, niezależnie od tego, jak ona się skończyła. Również za te, które się nie zaczęły, a mogłyby. Bo wszystkie te miłości mnie ubogacają. Stąd moja wdzięczność za to, co się zdarzyło.(...)" - mówiła Olga Bończyk w jednym z wywiadów.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/540658561190907

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.