Wiadomości

  • 22 sierpnia 2022
  • 26 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2921

[FOTO] Wandale zniszczyli zielony dach na tyskiej szkole

Rok temu na dachu Szkoły Podstawowej nr 13 przy al. Niepodległości 108 wykonano zielony dach ze specjalnej mieszanki mchów i porostów. Okazało się, że nie wszystkim ten projekt się spodobał. Dach został zniszczony. Poinformował o tym prezydent Tychów Andrzej Dziuba w sobotę, 20 sierpnia.

Wandale zdemolowali zielony dach na szkole - 08.2022 · fot. Andrzej Dziuba - prezydent Tychów / Facebook


Chuligani uszkodzili obróbki blacharskie podtrzymujące maty z roślinnością, a także same maty z rozchodnikami, mchami i ziołami. Zdewastowano również obrzeża dachu (wysypano żwir), uszkodzono rynny i rury spustowe.

- Konieczna będzie wymiana uszkodzonych elementów aluminiowych, uzupełnienie żwiru, naprawa uszkodzonych rynien i rur, a także - co jest największym kosztem - wymiana ponad 70 m2 mat wegetacyjnych z roślinnością. Koszty naprawy to około 20 tys. brutto - informuje Andrzej Dziuba w mediach społecznościowych.

Dyrekcja szkoły zgłosiła sprawę na policję. - Mam nadzieję, że uda się wykryć sprawców i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności - komentuje tyski prezydent.

ar / tychy.info

źródło: Andrzej Dziuba - Prezydent Tychów / facebook.com

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.