Wiadomości

  • 21 sierpnia 2022
  • 25 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 4456

[Historyczne zdjęcie] Tyska ulica ok. 1965 roku i ówczesna motoryzacja

Kolejne zdjęcie z archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach przedstawia widok z góry na skrzyżowanie dwóch głównych ulic w Tychach. Na drodze dostrzec można dwa samochody osobowe marki Warszawa M20 i furgonetkę towarowo-osobową marki Nysa 60-T.

historyczne zdjęcie
Tyska ulica ok. 1965 roku i ówczesna motoryzacja · fot. Andrzej Czyżewski / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na fotografii widoczna jest ul.Paprocańska (od 1968 do 1989 roku alei Rewolucji Październikowej, obecnie alei Niepodległości) i Feliksa Dzierżyńskiego (obecnie Stefana Grota Roweckiego).Widać też fragment osiedla E.

Zdjęcie wykonano z wysokości, z któregoś z wyższych pięter budynku dawnego Miastoprojektu (obecnie siedziby Urzędu Skarbowego). Budynek ten jest niewidoczny w kadrze, znajduje się poza jego dolną krawędzią.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: http://www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj