Wiadomości

  • 18 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2104

[ZDJĘCIA] Policyjna pogadanka na tyskich skateparku i pumptrucku

Tyscy policjanci przeprowadzili działania profilaktyczne, spotykając się z dziećmi i młodzieżą na skateparku oraz pumptrucku. Tego typu akcje mają na celu uświadomienie młodym ludziom, jak ważne jest korzystanie z ochraniaczy i kasków oraz zapoznawanie się z regulaminem tego typu obiektów.

Policyjna pogadanka w Parku Jaworek - 18.08.2022 · fot. KMP Tychy


Kampania "Bezpieczny sk8park", zainicjowana została przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach.
Policjanci z naszego miasta aktywnie włączyli się do akcji, realizując jej główne założenia podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą w skateparku w Parku Jaworek w Tychach i pumptrucku przy ulicy Stoczniowców.

Wyczynowe sporty mogą być niebezpieczne i powodować kontuzje. Dlatego tym bardziej policjanci zwracali uwagę na ochraniacze oraz kaski, przypominając, że do najczęstszych powodów wypadków w skateparkach należą brak odpowiedniego wyposażenia, takiego właśnie, jak kask, czy ochraniacze, nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt, brawura, czy brak umiejętności.

Mundurowi rozdawali ulotki z zasadami bezpieczeństwa w skateparkach i pumptruckach oraz opaski odblaskowe. Policjanci zwracali także uwagę na konieczność prawidłowego zachowania podczas poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych, jak i rowerzystów. Wykorzystując okazję, zwracali także uwagę na bezpieczeństwo nad wodą podczas wakacji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Zawsze w kasku dawid godziek

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.