Wiadomości

  • 16 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1496

W Tychach policjanci ujawnili ponad 100 przekroczeń prędkości

Podczas piątkowych działań „Prędkość” policjanci tyskiej drogówki ujawnili łącznie 105 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany przez policjantów grupy „SPEED” 54-letni kierowca audi.

Zdjęcie z wideorejestratora obrazujące przekroczenie dozwolonej prędkości, gdzie pojazd jedzie ponad 176 kilometrów
Zdjęcie z wideorejestratora obrazujące przekroczenie dozwolonej prędkości, gdzie pojazd jedzie ponad 176 kilometrów na godzinę · fot. KMP Tychy


Kierujący pędził ponad 176 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Zlekceważył także przepis dotyczący prawostronnej jazdy. W związku z wykroczeniami policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 złotych. Ponadto na jego koncie znalazło się 12 punktów karnych.

Policja przypomina:

  • dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanych została zrównana i wynosi do 50 km/h przez całą dobę o ile znaki nie stanowią inaczej
  • Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków
  • Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków czyli natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności
  • Na autostradach i drogach ekspresowych kierujący pojazdem obowiązany jest zachować minimalny odstęp od poprzedzającego go - na tym samym pasie ruchu - pojazdu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym się poruszamy, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Na przykład przy prędkości 100 km/h odstęp nie może być mniejszy niż 50 m.


- Apelujemy do wszystkich kierujących, aby przestrzegali przepisów dotyczących dozwolonej prędkości jazdy - mówią tyscy funkcjonariusze.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.