Wiadomości

  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 248

Suplementacja na masę - jak osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Materiał partnera:

Wielu mężczyzn marzy o pięknej, umięśnionej sylwetce. Jednak nie zawsze stosowanie diety pozwala to osiągnąć. Bardzo ważna jest tutaj suplementacja na masę. Co warto wiedzieć na ten temat i po jakie suplementy warto sięgnąć?

Suplementacja na masę mięśniową - jak wygląda budowanie masy mięśniowej krok po krokuAby zbudować masę mięśniową trzeba pamiętać o tym, że odpowiednio zbilansowana dieta ma duże znaczenie, jednak nie zawsze możliwe jest jej utrzymanie. Do budowania masy mięśniowej niezbędna może okazać się wtedy odpowiednia suplementacja. Doskonałym wyborem jest białko serwatkowe, które jest niezwykle dobrze przyswajalne. Dzięki niemu możecie zadbać o szybki rozwój tkanki mięśniowej, ale też opóźnić zmęczenie mięśni. Pamiętajcie, że są też hormony budujące mięśnie takie jak testosteron i kortyzol, które produkowane są dzięki aktywności hormonu luteinizującego. Warto podkreślić, że osoby o zwiększonym metabolizmie powinny sięgnąć po odżywki węglowodanowo-białkowe, dzięki którym mogą zwiększyć spożycie kalorii, a tym samym sprzyjać zwiększeniu masy mięśniowej. Białko serwatkowe przed treningiem można wypić w formie płynnej np. koktajlu. W ten sposób zadbacie też o regenerację mięśni.

Suplementacja na mase - sposoby budowania masy mięśniowejOdpowiadają one za aktywację syntezy białek mięśniowych. Trzeba jednak pamiętać, że odżywki białkowe nie mogą być alternatywą dla zdrowej, zbilansowanej diety. Nie pozbędziecie się też szybko tkanki tłuszczowej. Aby zbudować imponującą masę mięśniową należy zadbać o włókna mięśniowe.

W okresie budowania masy w żadnym wypadku nie powinniśmy pić alkoholu. Otóż alkohol w znaczący sposób spowalnia metabolizm, a przy tym jest bardzo kaloryczny.

Suplementacja na mase - aminokwasy rozgałęzione i ich zastosowanieBiałko to główny budulec mięśni. Odpowiada też za funkcjonowanie komórek mięśniowych, dlatego podaż białka w okresie ćwiczeń na masę musi być zwiększona. Aminokwasy rozgałęzione pełnią również bardzo ważną rolę, ponieważ znacząco ułatwiają regenerację potreningową. Więcej informacji o suplementacji podczas okresu masowania znaleźć można pod adresem: https://ostrovit.com/pl/blog/dieta-odzywki-i-suple-na-mase-wszystko-o-produktach-na-mase-miesniowa-1629106408.html