Wiadomości

  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1130

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na Paprocanach

Słoneczna pogoda zachęca do korzystania z wypoczynku nad wodą. Warto zatem pamiętać, aby robić to rozsądnie. Najczęstszą przyczyną utonięć jest alkohol i brawura. Policjanci cyklicznie prowadzą działania profilaktyczne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Rozmawiają z wypoczywającymi, zwracając uwagę na zagrożenia, które czyhają nad akwenami.

Akcja "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" na Paprocanach - 08.2022 · fot. KMP Tychy


Ładna pogoda i wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą. W związku z tym mundurowi prowadzą cyklicznie działania profilaktyczne, przypominając podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku.

Spotkania organizowane są w myśl ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym jej celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków i utonięć.

Podczas działań mundurowi rozdawali gadżety takie jak opaski odblaskowe, etui na karty płatnicze, a tym najmłodszym edukacyjne kolorowanki i piłki plażowe.

W rozmowach z mieszkańcami policjanci przypominali, że mogą korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywne narzędzie, dające każdemu obywatelowi możliwość wpłynięcia na bezpieczeństwo w swoim rejonie.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.