Wiadomości

  • 10 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1065

Świetliki idą do szkoły. Wsparcie dla rodzin dzieci z hospicjum

Zbliża się rozpoczęcie kroku szkolnego, a co za tym idzie - duże wydatki. Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rzecz rodzin podopiecznych.

szkoła, przybory, rozpoczęcie roku
Świetliki idą do szkoły. Wsparcie dla rodzin dzieci z hospicjum · fot. pixabay.com


Pod opieką Fundacji jest prawie 80 rodzin z całego województwa śląskiego. Hospicjum Domowe dla Dzieci i Centrum Opieki Dziennej wspiera całe rodziny nieuleczalnie chorych dzieci. Niesie pomoc medyczną przez 24 godziny na dobę, wspiera w zakupie leków oraz żywności dla najbardziej potrzebujących.

Wielkimi krokami zbliża się rok szkolny, a co za tym idzie duże wydatki dla rodzin, które przez cały rok nie mają lekko. Dlatego organizacja chciałaby je wesprzeć i zakupić wyposażenie szkolne dla maluchów. Z założonej kwoty 3 000 zł skorzysta około 66 dzieci. Za zgromadzone środki Świetlikowo zakupi najpotrzebniejsze przybory szkolne, plastyczne, niezbędne dla każdego ucznia.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.