tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2022
  • 12 sierpnia 2022

Kiermasz ciast na rzecz 13-letniego Dawida z białaczką

Za nami:

13-letni Dawid z Tychów cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Nastąpiła wznowa choroby. Trwa zbiórka na zakup nierefundowanego leku. W sobotę w restauracji Kolorowy Talerz odbył się charytatywny kiermasz ciast na rzecz chłopaka. Akcja będzie kontynuowana!

Reklama

Dawid Czarnecki
Dawid Czarnecki · fot. archiwum rodzinne


W miniony weekend podczas kiermaszu udało się zebrać 1614,50 zł. Właściciele tyskiej restauracji zapowiadają, że inicjatywa będzie kontynuowana do momentu zakończenia zbiórki. Kolejna okazja do zakupienia ciasta i pomocy Dawidowi już w piątek, 12 sierpnia.

- Wojowniku trzymaj się, jeszcze trochę i uzbieramy brakującą kwotę - mówią organizatorzy.

Dawid Czarnecki choruje na białaczkę
13-letni Dawid Czarnecki choruje na białaczkę · fot. archiwum rodzinne


O Dawidku pisaliśmy w artykule: Białaczka zajęła 90% szpiku 13-letniego Dawida z Tychów

Dawid rozpoczął leczenie już w 2018 roku. Chemioterapia, szpitale, operacje... Nie obyło się bez ciężkich powikłań, które znacznie utrudniły mu tę walkę. Jednak po długim czasie walecznego boju, udało się! Kwiecień 2021 okazał się najszczęśliwszym miesiącem ostatnich lat. Nowotwór odpuścił. W końcu Dawid mógł szpitalne korytarze zamienić na dom.

Kiermasz ciast na rzecz Dawida
Kiermasz ciast na rzecz Dawida · fot. Kolorowy Talerz


Sielanka rodziny, jej nowa normalność, nie trwała jednak długo. Rok później agresywny wróg znów pokazał swoją siłę. Nowotwór wrócił i atakuje ze zdwojoną siłą. Dziś chłopak znów przebywa na oddziale onkologii. Mroczna historia się powtarza. Jednak tym razem nowotwór okazuje się jeszcze silniejszy, a leczenie nie daje upragnionych efektów. Z tego powodu Dawid jest w trakcie konsultacji do przeszczepu lub nowoczesnej terapii CAR-T cells. Potrzebuje ogromnej kwoty na leczenie. Dlatego została uruchomiona zbiórka na zakup 3 opakowań nierefundowanego leku.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.