Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • 11 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 12714

Skok na główkę na Paprocanach zakończony urazem kręgosłupa

W niedzielę, 7 sierpnia na terenie OW Paprocany doszło do wypadku. Młody mężczyzna, około 26-letni skoczył do Jeziora Paprocańskiego "na główkę". Skok zakończył się dla niego poważnym urazem kręgosłupa. Interweniował śmigłowiec LPR.

Skok na główkę do na Paprocanach zakończony urazem kręgosłupa - 07.08.2022 · fot. 112tychy.pl


Do zdarzenia doszło po godzinie 16:30. Z pomocą mężczyźnie pospieszyli świadkowie skoku oraz powiadomili oni dyżurujących na akwenie ratowników WOPR Tychy.

Na miejsce wypadku wezwany został zespół ratownictwa medycznego, załoga śmigłowca LPR - Ratownik 4 oraz patrol ogniwa wodnego policji. Po zaopatrzeniu mężczyzny na pomoście został on przetransportowany na pobliskie boisko gdzie wylądował śmigłowiec LPR.

W wyniku niefortunnego skoku mężczyzna doznał paraliżu. Ogromne słowa uznania należą się osobom postronnym, które nie zawahały się ruszyć z pomocą. Drogą lotniczą w ciężkim stanie mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.