Reklama

Wiadomości

  • 7 sierpnia 2022
  • 10 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1960

Radna proponuje powstanie miasteczka ruchu drogowego

Anita Skapczyk zaproponowała budowę miasteczka ruchu drogowego na terenie naszego miasta. Jakie są szanse?

Miasteczko Ruchu Drogowego w miejscowości Stary Wiśnicz na terenie szkolnym
Miasteczko Ruchu Drogowego w miejscowości Stary Wiśnicz na terenie szkolnym · fot. Anita Skapczyk


- Stacjonarne miasteczko ruchu drogowego pozwoli zapoznać się dzieciom z zasadami bezpiecznego poruszania się na drogach. Będzie służyło młodym Tyszanom do nauki zasad ruchu drogowego. Pozwoli przygotować się do egzaminów na kartę rowerową. Na terenie takiego miasteczka Straż Miejska mogłaby przeprowadzać egzaminy, w chwili obecnej odbywa się to między innymi na placu pod Żyrafą, gdzie rozstawiane jest prowizoryczne miasteczko drogowe - argumentuje Anita Skapczyk.

Radna zilustrowała swój wniosek zdjęciami miasteczka, jakie znajduje się w miejscowości Stary Wiśnicz na terenie szkolnym.

- Nie jest obecnie możliwa realizacja tego wniosku. Ponieważ na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiły się różne wnioski wskazujące kilka miejsc na terenie miasta, ewentualna realizacja musi zostać poprzedzona wyborem optymalnej lokalizacji, oceną kosztów i wykonaniem dokumentacji projektowej. Dokonamy takich analiz i w miarę możliwości budżetowych zrealizujemy wniosek - zapowiedziała w odpowiedzi na interpelację radnej, naczelnik wydziału komunikacji, Maria Losko.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.